fbpx

Įteisinus nelegalius gręžinius – aukštesnė tiekiamo vandens kokybė ir galimybė išvengti baudų

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 7, 2021
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Nelegalių vandens gręžinių savininkai turės galimybę įteisinti juos be sankcijų. Šiandien Seime priimtas Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymo projektas leis išvengti baudų, susitvarkant nuosavybę ir kitus požeminio vandens ištekliams gauti reikalingus dokumentus. Tai atleis asmenis bei įmones nuo administracinių ir ekonominių sankcijų už požeminio vandens išteklių naudojimą be leidimo, kol vyks gręžinio legalizavimo procedūros.

Galiojant ankstesnei tvarkai, daugybė gręžinių, kadaise Lietuvos gyvenvietėse įrengtų be jokių leidimų, turėtų būti likviduoti arba jų savininkams tektų sumokėti paskirtą baudą, jei Aplinkos apsaugos departamentas nustatytų pažeidimą.

Liberalų sąjūdžio frakcija priimtą įstatymą vertina teigiamai, pabrėždama, kad tai – seniai lauktas sprendimas. Frakcijos narys, Aplinkos apsaugos komiteto narys Romualdas Vaitkus sako, kad tai puiki iniciatyva, sudarysianti gyventojams sąžiningas galimybes savo gręžinius legalizuoti.

„Ilgą laiką regionų gyventojai ir bendruomenės, gyvenvietėse turintys įsirengę nedeklaruotų gręžinių, naudojosi valstybiniais ištekliais. Puiku, kad pagaliau tų gręžinių apmokestinimas bus atitinkamai sutvarkytas. Ir gyventojai, susitvarkę įteisinimo dokumentus bei nuosavybę, neturės mokėti baudų dėl pažeidimų. O taip pat, bus užtikrinta ir gręžiniais tiekiamo vandens kokybė“, – komentuoja R. Vaitkus.

Seimo nario teigimu, šis įstatymas yra pozityvus valstybės žingsnis į priekį, siekiant užtikrinti valstybinės apskaitos skaidrumą regioniniu lygmeniu. R. Vaitkus taip pat pabrėžia, kad šis įstatymas paskatins savivaldybes padėti bendruomenėms spręsti apsirūpinimo geriamojo vandens ištekliais problemą, kadangi pastaraisiais metais girdisi vis daugiau bendruomenių nusiskundimų, kad savivaldybės atsisako perimti minėtą infrastruktūrą.

Įstatymas įsigalios 2022 m. kovo 1 d. ir galios iki 2025 m. vasario 28 d.