fbpx

Įmonėms iki 0,5 mln. eurų pajamų liberalas siūlo lengvatinį pelno mokesčio tarifą

  • Liberalai.lt
  • kovo 8, 2023
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Jeigu nedidelės, iki 10 žmonių įdarbinančios įmonės per metus gauna iki 500 tūkst. eurų pajamų, joms turėtų būti taikomas lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas. Tokį pasiūlymą ateinančioje Seimo pavasario sesijoje teiks Ekonomikos komiteto narys liberalas Andrius Bagdonas.

Šiuo metu įmonėms, kuriose dirba iki 10 darbuotojų, standartinis 15 proc. pelno mokestis imamas skaičiuoti nuo 300 tūkst. eurų metinės apyvartos.

„Smulkūs verslai yra vidurinės klasės pamatas. Tačiau dviženklė infliacija tapo rimtu iššūkiu smulkių įmonių gyvybingumui. Vienas pirmųjų liberalų įsipareigojimų Seimo pavasario sesijoje – užtikrinti, kad šie verslai išliktų, vadinasi, jiems būtų sumažinti mokesčiai“, – teigia A. Bagdonas.

Dabartinė lengvatinė 300 tūkst. eurų mokestinė riba įmonėms galioja nuo 2015 m.

Seimo nario teigimu, pavasario sesijoje taip pat teks grįžti prie PVM mokėtojų ribos. Prieš metus Seimas pradėjo procedūrą, kad riba, kurią viršijus savarankiškai dirbantys asmenys ir mažos įmonės tampa pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais, būtų pakelta iki 55 tūkst. eurų, tačiau iki priėmimo stadijos nepriėjo.

Paskutinį kartą PVM apmokestinimo riba buvo pakeista prieš 12 metų ir dabar sudaro 45 tūkst. eurų pajamų per metus.

„Smulkiems PVM mokėtojams įstatymo pataisa buvo būtina praėjusį pavasarį, o šį pavasarį ji jau žūtbūtinė. Esu įsitikinęs, kad pavasario sesijoje galėsime diskutuoti ne tik apie 55 tūkst. eurų ribą, bet ir aukštesnę – kad ji būtų naudinga verslų ateičiai“, – sako A. Bagdonas.