fbpx

Į kadencijos pabaigą valstiečiai iš spintos nusprendė ištraukti verslo suvalstybinimo skeletus

  • Liberalai.lt
  • birželio 16, 2020
  • Aktualijos
Viktorija Cmilyte-Nielsen

Baigiantis Seimo kadencijai valstiečiai prisiminė savo dosniai prieš 4 metus išdalintus pažadus tautai dėl didesnio valstybės kišimosi į verslą, todėl vienu ypu nusprendė įkurti nežinia kiek milijardų eurų mokesčių mokėtojams kainuosiančius valstybinį banką ir valstybinių vaistinių tinklą. Opozicinės Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nuomone, toks valstiečių „prabudimas“ kuria grėsmes visai ekonomikai, ne tik pavieniams sektoriams.

„Ketverius metus tautą įvairiais draudimais dresavę valstiečiai į kadencijos pabaigą nusprendė  žmones pamaloninti pasakomis apie valstybinį banką ir valstybinių vaistinių tinklą. Nesvarbu, kiek kainuosiančius, ar kokio efektyvumo būsiančius – svarbu, kad būtų padėtas „paukščiukas“ ant valstiečių priešrinkiminių pažadų knygos. Taip, šiuose sektoriuose gal ir turime problemų. Tačiau, valstiečių siūloma milijardus kainuosiančių valstybinių monstrų idėja ne spręs jas, o sukurs naujas. Deja, gal net pražūtingas mūsų ekonomikai. Kurios subalansavimui skirtas ne vienas dešimtmetis.“, - teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkė ir frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų įsitikinimu, koronaviruso krizės dėka milžiniškus išteklius be efektyvios kontrolės gavę valstiečiai pradėjo žaisti pavojingus žaidimus su vis didesniu valstybės kišimuisi į privatų verslą. Tokias iniciatyvas Liberalų sąjūdžio atstovų teigimu, jau galime drąsiai vadinti lietuviška „kultūrine revoliucija“.

„Ekspertai vardija, kaip valstybinis bankas iškreips rinką. Kai vienos įmonės gaus daugiau dėmesio. O šalia to – vaistinių valstybinimas. Ir valstybinių įmonių supolitinimas atsisakant nepriklausomų narių įmonių valdybose. Valstiečių svajonė – planinė ekonomika? 30 metų nuo jos gydėmės. Deja, akivaizdu, kai kuriose galvose sovietizmo modeliai liko nemarūs“, - įsitikinusi Liberalų sąjūdžio pirmininkė ir frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.