fbpx

Gyvūnų gerovės, žuvininkystės ir akcizų pataisas Seimas svarstys be papildomo komiteto

  • Liberalai.lt
  • balandžio 6, 2023
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Ketvirtadienį Seimui apsisprendus atitraukti Kaimo reikalų komitetą nuo gyvūnų gerovės, žuvininkystės ir akcizų klausimų, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija pabrėžia, kad toks parlamento veiksmas būtinas sklandžiam koaliciniam darbui užtikrinti ir Vyriausybės programai įgyvendinti.

Seimo Kaimo reikalų komitete ne vieną mėnesį stringa Žuvininkystės, Gyvūnų gerovės bei Laukinės gyvūnijos ir Akcizų įstatymo pataisos. Šiuos pokyčius atitinkamai kuruoja skirtingos koalicinės partijos: verslinės žvejybos ribojimus – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, griežtesnės gyvūnų apsaugos – Laisvės partijos, akcizų peržiūros pagal Žaliąjį kursą – Liberalų sąjūdžio atstovai.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija pabrėžia, kad Kaimo reikalų komitetas, kuris privalo apsvarstyti įstatymų pataisas ir joms pritarti arba nepritarti, projektus laiko stalčiuje ir nesudaro sąlygų dėl jų apsispręsti visai Tautos atstovybei.

„Kaimo reikalų komiteto argumentus galima suprasti, tačiau jis neleidžia pataisų apsvarstyti mums visiems, visam Seimui. Seime visus sprendimus priimame kolegiškai balsuodami, o ne pagal vieno ar kelių asmenų pažiūras ir pageidavimus. Todėl privalome priminti komiteto kolegoms, kaip kuriamas darnus demokratinis procesas, ir prašome grąžinti projektus į pagrindinę parlamento tribūną“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė.

Atstatant demokratinę pusiausvyrą, įgyvendinant Vyriausybės programą ir užtikrinant koalicinę darną, ketvirtadienį Seimas priėmė tris protokolinius nutarimus, kuriais atsisakoma papildomo Kaimo reikalų komiteto, delsiančio apsvarstyti Akcizų, Gyvūnų gerovės, Laukinės gyvūnijos, Žuvininkystės įstatymų pataisas.