fbpx

Grupė europarlamentarų siūlo vyti iš ES nusikalstamai veikiančius Rusijos diplomatus

  • Liberalai.lt
  • kovo 23, 2022
  • Aktualijos
EP-087766A_AUSTREVICIUS_portrait

40-ties europarlamentarų grupė kreipėsi į ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams Josepą Borrellį, ragindami ES pateikti vieningą atsaką po diplomatine priedanga Europoje veikiantiems valstybės agresorės – Rusijos – tarnautojams, įgalinantiems Putino kriminalinį režimą.

„Rusijos diplomatinėse ir konsulinėse atstovybėse ES institucijose bei šalyse ES narėse veikia Kremliaus propagandininkai, skleidžiantys melagingas žinias apie Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą. Šiose atstovybėse dirba Rusijos šnipai, renkantys informaciją apie mūsų strateginius ir karinius objektus, o taip pat ir teikiamą karinę paramą Ukrainai. Šie Rusijos agentai daro žalą Europos demokratijai ir demokratiniams procesams. (…) Vadinamieji Rusijos diplomatai ir konsulai yra dalis Putino artimiausios aplinkos, jie įgalina šį kriminalinį režimą. Tokiems asmenims nėra vietos Europos Sąjungoje“, – rašoma europarlamentarų grupės kreipimesi į ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams J. Borrellį.

Laiške ES vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalams primenama, kad dalis ES valstybių jau savarankiškai ėmėsi veiksmų išsiųsdamos kai kuriuos Rusijos diplomatus iš savo šalies. „Matome poreikį koordinuotam ir vieningam ES veikimui“, – sakoma 40-ties EP narių pasirašytame laiške J. Borrelliui.

Kreipimosi iniciatorius EP frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius pabrėžia, kad Rusijos kriminalinis veikimas po diplomatine priedanga ES viduje vis intensyvėja, o tai tęsiamo karo Ukrainoje sąlygomis tiesiog negali būti toleruojama. „Laikas nustoti kenkti sau patiems, laikas rimčiau paremti Ukrainą. Todėl Rusijos pseudodiplomatinį laivą reikia pasiųsti ten, kur jo vieta. Tokios vietos Europos demokratiniame žemėlapyje nėra“, – sako P. Auštrevičius.

EP narių grupė primena, kad 2022 m. kovo 1 d. Europos Parlamentas savo priimtoje rezoliucijoje, smerkiančioje Rusijos karo veiksmus Ukrainoje, jau kvietė ES ir Bendrijos nares sumažinti diplomatinių bei konsulinių Rusijos atstovybių skaičių ES valstybėse. Nuo kovo 18 d. į Europos Parlamentą nebeįleidžiami Rusijos ir Baltarusijos diplomatai.