fbpx

Grupė europarlamentarų ragina koncerną „Siemens AG“ stabdyti bendradarbiavimą su Baltarusija

  • Liberalai.lt
  • gegužės 27, 2021
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Grupė europarlamentarų šiandien bendru pareiškimu kreipėsi į Vokietijos kompaniją „Siemens AG“ su prašymu nutraukti pagal sutartis su Baltarusija numatytą elektronikos komponentų tiekimą, ypač atsižvelgiant į pastarąjį A. Lukašenkos režimo teroristinį išpuolį užgrobiant keleivinį lėktuvą, skridusį iš Atėnų į Vilnių.

Europarlamentarų kreipimesi, skirtame koncerno „Siemens AG“ prezidentui Rolandui Buschui, pažymima, kad pagal 2021 m. vasario 15 d. Baltarusijos energetikos įmonės „Minskenergo“ sudarytą sutartį iš „Siemens AG“ yra numatyta įsigyti didelės galios įrangos už 101,2 milijono eurų. Žinoma, kad dalį šių pinigų ketinama panaudoti 300 megavatų (MW) galios elektrinės statyboms Baltarusijoje. Papildomi rezerviniai pajėgumai reikalingi pradėtai eksploatuoti nesaugiai Astravo atominei elektrinei bei šios elektrinės plėtrai.

Pažymėtina, kad tarp sutarties dėl „Siemens AG“ komponentų įsigijimo šalių taip pat yra bankai „KfW IPEX-Bank“, „Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale“.

„Šiuo kreipimuisi norime paraginti visas Vakarų kompanijas, įskaitant „Siemens AG“, neprisidėti prie A. Lukašenkos ir Kremliaus režimų geopolitinių šantažo priemonių – tokių, kaip Astravo atominė elektrinė ir su ja susiję energetikos objektai – statybos ir eksploatavimo. Manome, kad Vakarų kompanijos neturėtų tiesiogiai ar netiesiogiai remti teroristinio režimo projektų ir tokiu būdu prisidėti prie naujų reaktorių paleidimo nesaugioje Astravo AE. Galime tik priminti, kad į pastaruosius A. Lukašenkos režimo išpuolius griežtai reagavo ES valstybės ir pagrindinės ES institucijos, Europos aviakompanijos nutraukė savo skrydžius virš Baltarusijos, ES šalys neįsileidžia Baltarusijos orlaivių. Todėl dar kartą raginame didinti spaudimą brutaliam režimui, neįduodant jam į rankas naujų ir taip trokštamų galios įrankių, kurie greičiausiai skirti naujoms provokacijoms ir nusikaltimams“, – sako europarlamentarų grupės pareiškimo iniciatorius, EP frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius.

Europarlamentaras sveikina Švedijos eksporto tarybą, neseniai priėmusią sprendimą nesuteikti garantijų koncernui „Siemens AG“ dėl minėto projekto Baltarusijoje kredito.