fbpx

Grupė europarlamentarų ragina imtis veiksmų dėl naujų Rusijos provokacijų Rytų Ukrainoje

  • Liberalai.lt
  • balandžio 2, 2021
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Grupė europarlamentarų šiandien bendru pareiškimu paragino ES lyderius ir tarptautinę bendruomenę pasmerkti Rusijos veiksmus telkiant karines pajėgas Rytų Ukrainoje bei greta sienos su ja.

Pareiškime grupė europarlamentarų ragina Rusiją laikytis sutarto ugnies nutraukimo ir Minsko susitarimų. Rusija taip pat kviečiama imtis konkrečių žingsnių nutraukiant esamas provokacijas ir bauginimą Ukrainos atžvilgiu.

„Rusijos kariuomenė kartu su jos palaikomais separatistais ypač suaktyvino karines provokacijas okupuotame Donbase ir greta jo, kur pastaruoju metu konsoliduojamos gausios ginkluotosios pajėgos. Ukrainos pajėgų apšaudymai ir jos karių žūtys rodo naują Kremliaus mėginimą priversti paklusti diktatui. Todėl raginu ES šiuo metu pirmininkaujančią Portugaliją kartu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams Josepu Borrelliu nedelsiant reaguoti, imantis aktyvių veiksmų situacijai deeskaluoti. JAV parama Ukrainai svarbi, tačiau ES partneriai negali likti nuošalyje“, – sako europarlamentarų grupės pareiškimo iniciatorius frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius.

Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto nario P. Auštrevičiaus teigimu, pastaraisiais mėnesiais Rusija demonstruoja neregėtą aktyvumą ES Rytų partnerystės valstybėse. „Kremliaus tikslas – plėsti įtakos zonas ne tik Ukrainoje, bet ir Moldovoje, Armėnijoje. Tam pasitelkiami propagandos, dezinformacijos įrankiai, taip pat – karinės priemonės, bandant paveikti minėtų šalių vidaus politiką. Tai, kad stebime naujas Kremlius provokacijas, iliustruoja ir jau įprasti Maskvos pareiškimai, esą nieko nevyksta“, – sako europarlamentaras P. Auštrevičius.