fbpx

Grupė europarlamentarų ragina EBU iš savo gretų pašalinti Rusijos valstybinės žiniasklaidos kanalus

  • Liberalai.lt
  • balandžio 22, 2022
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Grupė europarlamentarų ragina Europos transliuotojų sąjungą (EBU) iš savo narių pašalinti vis dar šiai organizacijai priklausančias valstybines Rusijos žiniasklaidos priemones. Šis prašymas EBU persiųstas reaguojant į besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir taikių ukrainiečių žudymą.

Kreipimąsi dėl rusiškų žiniasklaidos priemonių „Rossiya. Televideniye i radio“ (RTR), „Pervyy kanal“ ir RDO priklausančių radijo stočių „Mayak“ ir „Orfey“ pašalinimo iš EBU pasirašė 39 Europos Parlamento nariai.

„Situacija dėl tebegaliojančios rusijos valstybinių kanalų narystės EBU yra tiesiog gėdinga. Priminsiu, kad rusijos karo Ukrainoje pradžioje EBU tik po milžiniško visuomenės bei kai kurių Europos visuomeninių transliuotojų spaudimo priėmė sprendimą pašalinti rusijos atstovus iš „Eurovizijos“ konkurso, bet to šiandien tikrai negana. Negalima apsiriboti laikinu dalies rusų valstybinės žiniasklaidos atstovų suspendavimu EBU valdyboje ar kitose šios organizacijos valdymo grupėse. Tinkamas atsakas į ukrainiečių tautos naikinimą yra vienas: EBU privalo pašalinti visus rusijos propagandos ruporus – rusijos valstybės kontroliuojamus transliuotojus – iš savo organizacijos“, – įsitikinęs vienas kreipimosi į EBU iniciatorių, Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius.

P. Auštrevičiaus teigimu, į EBU besikreipusi europarlamentarų grupė tikisi greitos šios organizacijos reakcijos bei principinės pozicijos jau artimiausiu metu.