G. Vaičekauskas. Apie snukiadaužius ir viso to priežastį

Gintaras Vaičekauskas

Atsiverčiu apskrities policijos paros suvestinę. Bet kurios. Lai šįkart tai būna Telšių apskritis. Ne todėl, kad išskirtinė, o todėl, kad visos jos vienodos. Kur besi pirštu vien smurtas: kruopščiai, nuasmenintai suregistruoti pranešimai apie besilupančius sugyventinius, brolis mušė seserį, sūnus motiną, tėvas paauglį sūnų, t.t. Ir visa tai, kaip taisyklė, vyksta apsvaigus nuo alkoholio. Galvojate, perdedu? Na, kad nelabai. Atsiverskime, kad ir praėjusio antradienio Telšių apskrities policijos komisariato suvestinę.

Birželio 7 d., apie 19.00 val., Telšių r., Niurkių k., vyras (gim. 1988 m.) smurtavo prieš savo seserį (gim. 1971 m.). Įtariamasis nesulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str.

Birželio 8 d., laikotarpyje nuo 00.30 val. iki 1.30 val., Mažeikiuose, Ventos g., vaikinas (gim. 2000 m.), kuriam nustatytas 1,20 promilės girtumas, smurtavo prieš blaivią sugyventinę (gim. 1997 m.). Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.

Birželio 8 d., apie 9.00 val., Akmenėje, Dabikinės g., vyras (gim.1988 m.) smurtavo prieš savo blaivią sugyventinę (gim.1995 m.). Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.

Birželio 7 d., apie 22.00 val., Mažeikių r., Reivyčių k., moteris (gim. 1971 m.), kuriai nustatytas 2,46 promilės girtumas, grasino vyrui (gim. 1993 m.), kuriam nustatytas 1,81 promilės girtumas. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.

Birželio 8 d., apie 18.30 val., Mažeikiuose, Ventos g., vyras (gim. 1958 m.), kuriam nustatytas 1,93 promilės girtumas, daužė moteriai (gim. 1977 m.) priklausančio buto duris bei smurtavo. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.

Galima tęsti ir tęsti. Be pabaigos. Ir tai yra Lietuva. Tikroji, nepagražinta ir nesušukuota. O gal alternatyvioji? Prie ko lenkiu. Ogi prie to, kad tauta nenustojo gerti ir pliektis nei prieš karantiną, nei per karantiną, nei po jo. Nepaisant draudimų, nepaisant pagyrūniškos statistikos, nepaisant taip ir nesunaikintų „istorinių“ bambalių. Ką turime? „Daugiadienėse“ nuskendusį tautietį, kuris ko gero nei apie Verygą, nei apie Karbauskį bei jų priimtus antialkoholinius įstatymus nėra nei skaitęs, nei girdėjęs, nes.... greičiausiai visą laiką buvo girtas, o ir prioritetai ne tie. Ir imitacinės kovos su alkoholizmu tebedusinamą sąmoningą pilietį, kuriam kolchozo pirmininkas ir ambulatorijos vedėjas kasdien nurodinėja ką veikti, kur, kaip, kada ir su kuo gerti ir valgyti. Kad suprastų laisve kvėpuojantis žmogų kas Lietuvoje yra valdžia.

O prieš mane kavinėje sėdi sumušta moteris. Tą padarė jos žmogus. Jis buvo girtas. Policija, pareiškimas, emocinės pagalbos suteikimas, galvos paglostymas ir...grįžimas į gyvenimą vėl po vienu stogu. Iki kito užgėrimo virtuvėje. Draudimai? Apie ką jūs čia?