fbpx

Gelbėkite klaipėdiečius nuo kamščių atšaukdami Palangos plento apmokestinimą

  • Liberalai.lt
  • liepos 28, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas kreipiasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę su prašymu atšaukti Palangos plento ir dalies autostrados apmokestinimą iki tol kol bus įvestas e–tolingas.

Šiais metais Jūros šventėje dalyvavo rekordiškai mažai žmonių. Tačiau Klaipėdoje buvo pasiekti rekordinio dydžio automobilių kamščiai. Nors pagrindinė to priežastis - pravažiavimui paliktas tik vienas remontuojamas Šilutės plentas, papildoma kelių apkrova susidarė dėl nuo sausio įsigaliojusio Palangos kelio ir dalies autostrados apmokestinimo. Todėl dabar vežėjai norėdami sutaupyti renkasi važiuoti pro miestą. To pasekmės - užsikimšęs miestas ir didelis užterštumas“ – teigė liberalas, aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas.

Nuo šių metų sausio 1 d. Vyriausybės nutarimu Palangos plentas ir dalis autostrados tapo apmokestintas sunkiasvoriams ir lengviesiems komerciniams automobiliams. Vienos dienos kaina perkant internetu lengvajam komerciniam automobiliui 6 eurai, o sunkiasvoriams 11 eurų, tuo tarpu perkant degalinėje lengvajam komerciniam automobiliui 8 eurai, o sunkiasvoriams 13 eurų.

„Kreipiuosi į premjerą ir į susisiekimo ministrą su prašymu atšaukti Palangos plento ir dalies autostrados apmokestinimą. Turime stengtis išsklaidyti automobilių srautus ne tik dėl susidarančių spūsčių, bet ir dėl oro užterštumo. Vyriausybei siūlau atšaukti šį sprendimą iki tol, kol bus įvestas e–tolingas ir bus galima mokėti už nuvažiuotus kilometrus, o ne dieninius bilietus“, - teigė parlamentaras S. Gentvilas.

Seimo narys taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad netrukus prasidėsianti Šilutės-Baltijos prospektų sankryžų rekonstrukcija pareikalaus didelės kantrybės iš vairuotojų. Uždarant esminį centrinį įvažiavimą į miestą, Klaipėdos apvažiavimas Palanga-Šilutė plentu turi tapti prioritetinis, o laikinos nuolaidos turi būti atstatytos.