fbpx

Europos Vadovų Taryba ir Europos Komisija sutinka, kad koronaviruso pandemija negali tapti priežastimi peržiūrėti ES sankcijas Rusijai

  • Liberalai.lt
  • birželio 11, 2020
  • Aktualijos
P.-Auštrevičius_310x310_acf_cropped_310x310_acf_cropped

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, atsakydami į europarlamentaro Petro Auštrevičiaus kreipimąsi, sutinka, kad šiuo metu nėra pagrindo svarstyti ES sankcijų Rusijos Federacijai peržiūrą. Tokia Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos pozicija europarlamentarui perduota atsakant į P. Auštrevičiaus ir grupės Europos Parlamento narių kreipimąsi.

„ES taikomos sankcijos neapsunkina Rusijos galimybių kovojant su koronaviruso pandemija. Papildomai atkreipiame dėmesį, kad Europos Komisija toliau palaiko iniciatyvas teikti pagalbą nepriklausomoms visuomeninėms organizacijoms, paremiant labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes ir labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiuosius Rusijoje. Visas šiuo metu taikomas sankcijas nuolatos stebime ir vertiname. Bet kokį sprendimą dėl sankcijų pratęsimo, koregavimo ar naikinimo priima Europos Vadovų Taryba, remdamasi įrodomais pokyčiais Rusijos Federacijos politikoje. Šiuo aspektu mes pritariame Jūsų laiške išdėstytai pozicijai, kad nėra jokio esminio progreso įgyvendinant priimtus Minsko susitarimus, taip pat nėra pokyčių Rusijos Krymo pusiasalyje vykdomoje politikoje“, – rašoma Europos Vadovų Tarybos pirmininko Ch. Michelio ir Europos Komisijos pirmininkės U. von der Leyen atsakyme.

Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys P. Auštrevičius, einantis EP Užsienio reikalų komiteto nario pareigas, sveikina Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos poziciją. „Neturiu abejonių, kad Rusija ir toliau mėgins manipuliuoti Europos Sąjunga, prisidengdama koronaviruso krize ir kitais motyvais. Būtų klaida pasiduoti šiems žaidimams. Tol, kol Rusija nepripažino savo agresyvių veiksmų Ukrainoje bei nesiėmė veiksmų žalai atitaisyti, Europos Sąjunga privalo tęsti sankcijų taikymą Rusijos valdžiai, jos pareigūnams bei visiems atsakingiems asmenims“, – sako P. Auštrevičius.