fbpx

Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus 2023 m. I-ojo pusmečio darbai EP

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 4, 2023
  • Aktualijos
EP-087766A_AUSTREVICIUS_portrait

Apie svarbiausius europarlamentaro Petro Auštrevičiaus 2023 m. I-ojo pusmečio darbus 

Kelią į laisvę reikės įveikti visą

„Nemažai žmonių, ypač Lietuvoje, tikėjosi, kad Ukrainos euroatlantinis kelias bus šiek tiek tiesesnis ir mažiau duobėtas. Visgi, po Vilniui išskirtinio NATO viršūnių susitikimo šį vidurvasarį teko pripažinti, kad reikės tęsti kasdienį darbą tam, kad po metų Vašingtono viršūnių susitikime jau žinotume ir galėtume švęsti Ukrainos narystės Aljanse dieną.

Jau sakiau ir norėčiau pakartoti – jei sumažinsime entuziazmą ir nebrandinsime to vienintelio teisingo sprendimo Ukrainai, jis tikrai nebus padėtas ant lėkštutės. Derybos tarptautinėje politikoje karo sąlygomis niekada nebus tik pasigėrėjimą ar euforiją keliantis procesas. Priimkime tai.

Daugiau kaip 500 karo dienų Ukraina atsilaikė, strateginis tikslas – visiškas agresorės sutriuškinimas ir saugumas ukrainiečių bei mūsų namuose – lieka nepakitęs.

2023 metų pirmąjį pusmetį Europos Parlamente kėliau ne vieną iniciatyvą, kad kiek įmanoma priartėtume prie trokštamo rezultato. Birželio viduryje Strasbūre 425 europarlamentarų balsavus „už“, Europos Parlamentas patvirtino mano inicijuotą rezoliuciją, kuria įrašytos nuostatos dėl paspartintos Ukrainos narystės ES ir NATO. Europos Taryba ir Europos Komisija pakviestos nurodyti aiškų kelią derybų dėl Ukrainos narystės ES pradžiai, derybas tarp ES ir Ukrainos pradėti dar šiemet – 2023-aisiais.

Paaiškėjo, kad rusijai nepakanka žudyti Ukrainos žemę ginančių žmonių, rusija nori naikinti ištisas ekosistemas. Susprogdinta Kachovkos užtvanka ant Dnipro upės – sukelta baisi ekologinė ir humanitarinė katastrofa – tai tik įrodė. Sausį Vilniuje mano kvietimu viešėjusi Sacharovo premijos laureatė – garsi Ukrainos savanorė, paramedikė Julija Pajevska-Taira įspėjo, kad teroristai ribų nepripažįsta.

Kovą, man pakvietus, Vilniuje lankęsi Ukrainos pilietinio pasipriešinimo judėjimo „Geltonasis kaspinas“ (Yellow Ribbon Movement) atstovai Jaroslavas Božko ir Darija Novak paliudijo, kad kovoti su agresore galima net sunkiausiomis sąlygomis, tam padeda ir kūrybiškos priemonės.

Birželį Europos Parlamente parodytas Ukrainoje nužudyto režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“, sulaukęs plataus pripažinimo visame pasaulyje. Filmo bendrarežisierė Hanna Bilobrova priminė, kad visi turėtume labiau vertinti kiekvieną neįkainojamą gyvenimo akimirką.

Gegužės pabaigoje Juodšiliuose inicijavau istorinę konferenciją „Kultūrinis Lietuvos–Lenkijos dialogas: vardan laisvos ir pergalingos vieningos Europos“, kuri, tikiu, žymėjo naują pradžią. Laisvos ir pergalingos Ukrainos, laisvos ir pergalingos Baltarusijos, laisvos ir pergalingos Europos mums visiems! Kaip visuomet, lauksiu kiekvieno iš Jūsų pastabų ir pasiūlymų el. paštu ar socialiniuose tinkluose. Iki susitikimų!“,- rašo P. Auštrevičius ataskaitos įžanginiame žodyje.

Kviečiame susipažinti su europarlamentaro darbų ataskaita čia.