fbpx

Eugenijus Gentvilas: „Seimo dialogo grupėje turi dalyvauti ir opozicinių partijų lyderiai“

  • Liberalai.lt
  • birželio 13, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Šią savaitę konsultacijas tarp parlamentinės pozicijos ir opozicijos frakcijų pradedančioje Seimo dialogo grupėje turi dalyvauti visų parlamentinių partijų lyderiai. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, tik atstovavimas aukščiausiu lygiu užtikrins sklandų ir sąžiningą Dialogo grupės darbą.

E. Gentvilas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu visų trijų valdančių partijų pirmininkai yra ir Seimo nariai, todėl Dialogo grupėje gali dalyvauti ir derėtis tiesiogiai. Tuo metu didesnė dauguma opozicinių partijų pirmininkų Seime nedirba.

„Kviečiu parlamentines partijas ir frakcijas užtikrinti, kad į grupės darbą prisijungtų ir partijų lyderiai. Tik taip galėsime būti tikri, kad Dialogo grupėje bus deklaruojami nenutylėti tikslai, o procesui niekas nevadovaus nuo galinės sėdynės arba iš Naisių. Juk naivu tikėtis, kad partijų pirmininkai nedaro įtakos Seimo frakcijų veiksmams. Jeigu grupėje veiks valdančių partijų pirmininkai, tam tikra forma būtina įtraukti ir opozicinių partijų vadovus, kurie išsakytų savo nuomonę, kaip spręsti kilusią parlamentinės rezistencijos problemą“, – sako E. Gentvilas.

Seime tik dviejų opozicinių partijų – Lietuvos regionų ir „Vardan Lietuvos“ – pirmininkai Jonas Pinskus ir Saulius Skvernelis yra Seimo nariai, jie taip pat yra šių partijų frakcijų seniūnai. Tuo metu parlamente nei mandato, nei kitų pareigų neturi opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, opozicinės Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, kurios narių taip pat esama šiame Seime, pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Valdančiųjų Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir valdančiosios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė yra šios kadencijos Seimo nariai, o valdančiųjų Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – tryliktojo Seimo Pirmininkė.

Seimo opozicija neterminuotą plenarinių posėdžių boikotą pradėjo praėjusį ketvirtadienį. Reaguodama į padėtį, penktadienį Seimo Pirmininkė savo iniciatyva subūrė tarppartinę Dialogo grupę.