fbpx

Eugenijus Gentvilas: „Kauno meras privalo atsistatydinti“

  • Liberalai.lt
  • kovo 29, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas reikalauja Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, kaip paniekinusį lietuvių verslo ir politinės bendruomenės interesus ir vertybes, atsistatydinti iš miesto vadovo pareigų.

Mero valdomai „Vičiūnų“ verslo grupei toliau vykdant aktyvią veiklą Rusijoje, kuri vasario 24 d. pradėjo karinę agresiją prieš suverenią Ukrainą, tolesnis verslininko Visvaldo Matijošaičio vadovavimas antram didžiausiam šalies miestui, liberalų teigimu, tampa morališkai nebeįmanomas ir potencialiai pavojingas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkės pirmosios pavaduotojos parlamentarės Editos Rudelienės teigimu, netoleruotiną Kauno miesto mero elgesį lemia jo, kaip niekam neatskaitingo rinkiminio komiteto vadovo, padėtis. „Jeigu už mero nugaros stovėtų partija, savo veiksmais jis temptų į dugną visą politinę organizaciją. Dabar Visvaldas Matijošaitis atskaitingas tik pats sau ir savo pinigams. Nėra partijos bendruomenės, nėra jokio partinio etikos komiteto arba partinio instrumento, kuris lieptų jam pagaliau liautis ir uždaryti verslą Rusijoje arba pasitraukti iš užimamų pareigų“, – teigia Edita Rudelienė.

Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas parlamentaras Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad Visvaldas Matijošaitis yra bene vienintelis ir paskutinis ypač įtakingas politikas, kuris toliau tęsia savo veiklą karą pradėjusioje Rusijoje ir siekia iš jos naudos. „Visa Lietuvos politinė bendruomenė ir pilietinė visuomenė vienareikšmiškai pasmerkė Rusijos agresiją ir pritaria principingoms ekonominėms sankcijoms. Savo ruožtu Kauno meras nepriklauso jokiai politinei partijai, todėl partija negali pareikalauti jo atsakomybės. Vis dėlto politinės Kauno mero atsakomybės privalome reikalauti, kas galime: laikas jam atsistatydinti“, – teigia Eugenijus Gentvilas.

Maisto produktus gaminančią, maitinimo tinklus valdančią „Vičiūnų grupę“ lygiomis dalimis per holdingą kontroliuoja verslininkai Visvaldas Matijošaitis ir Liudas Skierus. Grupė valdo karo metu veikiančią gamyklą Rusijos Kaliningrado srityje, Sovetske.