fbpx

Ekonomikos komitetas pritarė liberalų siūlomam socialinio verslo statusui

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 22, 2023
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Koalicine sutartimi įtvirtintą ekonomikos transformaciją Seimo liberalai tikisi išplėsti priimdami socialinio verslo kategoriją – tokią trečiadienį kaipsyk apsvarstė Ekonomikos komitetas.

Tokią verslo kategoriją numatančio Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisų bendraautoriaus, Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono teigimu, komitete apsvarstytas įstatymas įteisintų socialinį verslą kaip tokį, paskatintų teigiamą socialinį ir aplinkosauginį poveikį.

„Teisiškai apibrėžtas socialinis verslas padeda didinti žinomumą, gauti prieigą prie finansavimo šaltinių ir rinkų, pagerinti viešos paramos programas. Leisdama veikti socialiniam verslui, Lietuva taptų patrauklesne investicijoms iš Europos Sąjungos ir tarptautinių fondų bei programų, taip pat atsirastų papildomų finansinių išteklių socialinio verslumo iniciatyvoms skatinti. Be to, socialiniai verslai sklandžiau susikalbėtų su savivaldybėmis“, – komitete sakė A. Bagdonas.

Socialinio verslo statusą toliau svarstys visas Seimas.

ES socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto. ES socialiniu verslu užsiima labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės, o Lietuvoje iš esmės – tik labai mažos organizacijos, sudarančios iki 5 asmenų.