fbpx

Edita Rudelienė: „Savivaldybės valdymas iš Vilniaus geriau negu bevaldystė“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 17, 2022
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Parlamentui antradienį planuojant balsuoti už tiesioginį valdymą Kalvarijos savivaldybėje, Seimo buvusių merų grupės pirmininkė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė aiškina, kad toks sprendimas nėra geras, užtat neišvengiamas, o netolimoje ateityje atitinkamo chaoso savivaldybėse pavyks išvengti priėmus patobulintą Vietos savivaldos įstatymą.

„Labai blogai, kai tiesiogiai išrinktas meras neturi galimybių su tarybos nariais sudaryti politinės daugumos. Suparalyžiavus savivaldybės darbus, projektus ir net socialinės rūpybos sistemą, labiausiai nukenčia juk gyventojai. Taip pat blogai, kad tokiu atveju Seimas savivaldybėje, kuri yra savo kiemo šeimininkė, turi įvesti tiesioginį valdymą – tai nėra geras sprendimo būdas, tačiau valstybei nieko kito nelieka. Geriau tiesioginis valdymas, negu jokio“, – sako E. Rudelienė.

Tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas Seimo nutarimu, jeigu savivaldybės taryba per Vietos savivaldos įstatyme nustatytą laiką nepaskiria vicemerų, savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų. Kalvarijos savivaldybę valdyti paskirtas Vyriausybės įgaliotinis prireikus galėtų keisti ir savivaldybės biudžetą.

Seimo narės teigimu, vietos politikams žaisti galios žaidimus, aukojant gyventojų patogumus ir ateities planus, leidžia dabartinis teisinis reglamentavimas. Tai netrukus turėtų pasikeisti. „Seime pateikta naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija numato, kad tarp mero ir tarybos sugriuvus santykiams ir susidarius patinei padėčiai, meras galės suformuoti savo dirbančią komandą, galiausiai pats paskirdamas administracijos direktorių ir vicemerą. Todėl tokių atvejų kaip Kalvarijoje nebeturėtų rastis“, – teigia projekto bendraautorė E. Rudelienė.

Naujasis Vietos savivaldos įstatymas Seime pateiktas gegužės 10 d., jis bus svarstomas birželio 9 d.