fbpx

E. Rudelienė: „Svarbiausia sąlyga reformuojant mokyklą – sprendimus Vyriausybėje priimti tik po plataus dialogo“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 19, 2024
  • Aktualijos
Edita Rudeliene

Ketvirtadienį su Moksleivių sąjungos atstovais susitikę Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai atkreipia dėmesį, kad toks įprastas gestas – politikams ir švietimo tarnautojams bendrauti su švietimo bendruomene – turėtų būti praktikuojamas kasdien, kad nekiltų tokio nusivylimo švietimo reformomis banga kaip po pavasarinių tarpinių patikrinimų.

„Švietimo bendruomenė dar nuo praėjusio rudens siuntė vienareikšmiškus signalus, kad sistema nespės pasirengti naujovei – tarpiniams patikrinimams. Taip ir atsitiko: valstybė pati neišlaikė patikrinimo reformomis. Jeigu švietimo ministerijos ir švietimo agentūros atstovai būtų išgirdę mokinius ir mokytojus iš anksto, galbūt nebūtų kilusi tokia neigiamų reiškinių lavina, įskaitant pačių ministerijos sprendimų atšaukimą“, – pastebi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, Švietimo ir mokslo komiteto narė Edita Rudelienė.

Jos teigimu, atsistatydinusio ministro Gintauto Jakšto sprendimai nueinant buvo iš dalies tokie, kokių ir prašė švietimo bendruomenė: pavyzdžiui, 12-oje klasėje numatyti matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros antrieji tarpiniai patikrinimai šiemet taip ir nevyks.

„Mano žiniomis, šiuo kriziniu metu švietimo, mokslo ir sporto ministrą pavaduojanti Monika Navickienė stengiasi ne tik klausytis, bet ir išgirsti. Ko gero, bet kuriam švietimo ministrui ir ateityje tai bus pagrindinis veikimo būdas – užtikrinti kuo atviresnę dialogo erdvę ir išsikalbėjimo sąlygas tarp ministerijos, savivaldos ir mokyklų. Svarbiausia nepriimti jokių sprendimų Vyriausybėje vienasmeniškai“, – mano E. Rudelienė.