fbpx

E. Rudelienė: „Mokytojai vėl atsidūrė visuomenės pokyčių priešakyje“

  • Liberalai.lt
  • spalio 5, 2023
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Kaip privačiame sektoriuje startuoliai ir inovatoriai, taip viešajame sektoriuje būtent mokytojai tampa visuomenės avangardu, pokyčius kuriančiais lyderiais, minint Tarptautinę mokytojų dieną pabrėžia Seimo švietimo ir mokslo komiteto narė, liberalė Edita Rudelienė.

Mokytojų dieną ir jos išvakarėse lankanti daugiau kaip 20 šalies mokyklų, Seimo narė sako pajutusi tvyrantį nerimą ir įtampą, kurią atnešė naujas žinių sezonas ir kai kuriose mokyklose vykstantys streikai.

„Keičiantis visuomenei ir jos poreikiams, mokykloje atnaujinamos senos programos, per tūkstantmečio programas sudaromos naujos galimybės mokytis ir mokyti, perstatomos ir steigiamos laboratorijos, suteikiamos naujos priemonės, kvalifikacijos kėlimo galimybės. Be to, nauji metodai kaip įtraukusis ugdymas suteikia lygias sąlygas mokytis visiems vaikams. Šios didelės permainos visuomenei – tai mokytojų kasdienybė. Kaži ar rasi kitą viešojo sektoriaus profesiją, kuriai gultų tokia pokyčių atsakomybė“, – sako E. Rudelienė.

Galų gale ir patys streikai, liberalės žodžiais, veikia kaip mokytojų pamoka visai visuomenei prisiimti atsakomybę, mokytis lankstumo greitai kintančiame pasaulyje, ugdyti dialogo kultūrą. Lankydama mokyklų bendruomenes ji sakė, kad tarp ministerijos, savivaldos ir mokyklų būtina užtikrinti kuo atviresnę dialogo erdvę, išsikalbėjimo sąlygas. „Turime ne tik klausytis, ką kalba kita pusė, o ir girdėti vieni kitus. Atviras dialogas veidu į veidą – vienintelis kelias suderinti mokytojų poreikius ir valstybės interesus“, – mano E. Rudelienė.