fbpx

E. Rudelienė: „Medijų fondas sustiprins regionų, tautinių mažumų, kultūros ir tiriamąją žiniasklaidą“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 25, 2023
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Seimas žengė pirmą žingsnį, kad jau šių metų birželio 1-ąją pradėtų veikti Medijų rėmimo fondas, kuris nuo kitų metų skirstytų paramą žiniasklaidai. Pažangiais vadybos principais veikianti įstaiga pakeistų nuo 1996 m. veikiantį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą.

Pagal fondo steigimą numatančias Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurioms antradienį po pateikimo pritarė Seimas, įstaigos dalininkai bus trys: Kultūros ministerija, Visuomenės informavimo etikos asociacija, Kultūros periodinių leidinių asociacija. Paramą medijų projektams skirstytų fondo taryba, kurią sudarys devynios medijas vienijančios organizacijos ir vienas profesionalas iš universiteto.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė liberalė Edita Rudelienė atkreipia dėmesį, kad toks fondas ypač svarbus regionams ir tautinės mažumoms. „Lietuvos miestelių ir ne valstybine kalba leidžiamai žiniasklaidai fondo finansavimas bus svarbus šaltinis užtikrinant kokybiškas žinias savo bendruomenėms“, – sako E. Rudelienė.

Šalia šių dviejų prioritetų įstatymas dar išskiria kultūrinės žiniasklaidos ir kultūros periodinių leidinių bei naujienų, tiriamosios ir šviečiamosios žurnalistikos rėmimo kryptis.

Pagal Kultūros ministerijos parengtą projektą steigiamo Medijų rėmimo fondo misija – remti visuomenei ir valstybei reikšmingo, kokybiško, etiško ir politiškai neutralaus informacinio turinio kūrimą ir sklaidą.