fbpx

E. Rudelienė: „Mamos galės laisviau derinti motinystę su profesija“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 10, 2023
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Antradienį Seimui po pateikimo vienbalsiai pritarus kai kuriais atvejais leisti mažylius auginančioms mamoms arba tėčiams dirbti pirmaisiais kūdikio metais kartu gaunant ir „Sodros“ išmokas, Švietimo ir mokslo komiteto narė liberalė Edita Rudelienė pastebi, kad tokiu reguliavimu jaunoms šeimoms sudaromos palankesnės sąlygos derinti vaikų auginimą su darbu.

Pagal pateiktas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo minimalią vaiko priežiūros išmoką gaunantiems tėveliams sudaryti galimybę dirbti pirmaisiais kūdikio metais išmokos nemažinant, o dideles pajamas gaunančioms mamoms ir tėčiams – padidinti galimybę dirbti. Šiems tėvams vaiko priežiūros išmoka ir gaunamas atlyginimas negalės viršyti 5 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (šiuo metu numatytas dviejų vidutinių atlyginimų apribojimas).

„Ministerija siūlo liberalesnes sąlygas mamoms, kad jos galėtų laisviau rinktis, kaip derinti motinystę su savo profesija. Tai atveria ir didesnes galimybes tėčiams, kurie galės drąsiau rūpintis kūdikiu nenutraukdami savo darbų. Svarbiausia, kad mamos nebebus verčiamos dėl išmokų dvejus metus užsidaryti namie“, – sako E. Rudelienė.

Be to, ministerija siūlo padidinti minimalias motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas nuo 276,3 iki 368,5 euro – tai yra 92 eurais. Įstatymo pataisas toliau svarstys Seimas.