fbpx

E. Rudelienė: „Lėšos garantiniam vandeniui turi būti kaupiamos ten, kur už jas susimoka gyventojai“

  • Liberalai.lt
  • kovo 26, 2024
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Lėšas garantiniam vandens tiekimui regionų vandens tiekimo įmonės turėtų kaupti ne didžiųjų įmonių sąskaitose, o savo. Tokiai Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatai antradienį po pateikimo pritarė Seimas.

Pasak pataisų autorės liberalės Editos Rudelienės, pataisa turėtų atstatyti teisingumą, kad lėšos garantiniam tiekimui būtų kaupiamos būtent tame rajone, kuriame galėtų būti panaudotos.

„Pavyzdžiui, trakiečiai susimoka už vandenį – į šią kainą yra įskaičiuojama ir suma garantiniam vandenes tiekimui, kurios iškeliauja į Vilniaus įmonę.  Tačiau panaudoti šias lėšas garantinio vandens tiekėjas gali ir ne Trakų rajono teritorijoje, net jei už paslaugą susimokėjo Trakų rajono gyventojai. Mažieji vandens tiekėjai moka garantiniams tiekėjams, bet sukauptos lėšos gali būti naudojamos kitur. Manau, tai neteisinga įmokas mokančių vartotojų atžvilgiu, todėl lėšų kaupimo tvarką reikia pakeisti“, – E. Rudelienė.

Pagal siūlomą reguliavimą vandens tiekimo licenciją praradusi įmonė sukauptas įmokas galėtų panaudoti tik to viešojo vandens tiekėjo, kuris sukaupė lėšas, aptarnautoje teritorijoje.

Be to, pataisa numato sustabdyti įmokų kaupimas pasieką įstatyme nustatytą dydį.