fbpx

E. Rudelienė: „Karo tarnyba bus ne tik pareiga, bet ir atneš naudos kiekvienam šauktiniui“

  • Liberalai.lt
  • birželio 5, 2024
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Už tarnavimą Lietuvos kariuomenėje po mokyklos – aukštesnis balas stojant į universitetą ar kolegiją. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės Editos Rudelienės teigimu, priėmus tokią valstybės paskatą, karo prievolė jaunuoliams taps patrauklesnė.

Antradienį Seime teikiama Mokslo ir studijų įstatymo pataisa, pagal kurią stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas bus skaičiuojamas ne tik iš brandos egzaminų, kitų gebėjimų įvertinimo rezultatų, bet ir užskaitant privalomą pradinę karo tarnybą. Pagal pataisą, „atlikta 9 mėnesių privaloma pradinė karo tarnyba prilyginama 12 mėnesių praktinės veiklos patirčiai“.

„O tokia patirtis – tai didelis pliusas renkantis savo svajonių studijas, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja E. Rudelienė. – Kai dabartinė valdančioji dauguma priims pataisą, privaloma karinė tarnyba jaunuoliams reikš ne vien idėjinę pareiga tarnauti tėvynei, bet ir paprasčiausiai asmeniškai apsimokės, atneš pragmatinės naudos, bus kaip skatinimo siekti aukštesnių įvertinimų veiksnys.“

Pagal pernai Vilniaus universiteto pristatytą gyventojų nuomonės tyrimą. 46 proc. apklaustųjų pritaria privalomajai karinei tarnybai, 35,2 proc. atsakė greičiau pritariantys, nei nepritariantys.