fbpx

E. Gentvilas: „Viešieji pinigai turi būti leidžiami ne laisvai, o pagrįstai“

  • Liberalai.lt
  • vasario 13, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

10 tūkst. eurų per dieną į restorano žvaigždutės lūkesčius, daugiau kaip 2 tūkst. eurų už vieną telefono įrenginį – tai abejones keliančios Laisvės partijos politikų išlaidos iš viešųjų išteklių, kai pati Laisvės partija dėl gynybos reikmių ragina tiksliai numatyti ir apskaičiuoti išlaidas, atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Šiuo metu visai šaliai analizuojant nacionalinio stadiono sąnaudas, kurias užsitraukė Laisvės partijos valdoma Vilniaus miesto savivaldybė, sulaukėme kitų abejotino ūkiškumo atvejų: Laisvės partijos narys laisvai pirko brangiausią rinkoje įrangą, o Laisvės partijos pirmininkės vadovaujama ministerija užsakė brangiausią restoranų įvaizdžio kampaniją. Ar taip elgtis racionalu, kai svarbiausias valstybėje rūpestis – iš kur paimti daugiau lėšų krašto gynybai?“, – teigia E. Gentvilas.

Liberalų žiniomis, ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ praėjusių metų rugpjūčio 14-31 dienomis pagal rinkos tyrimų paslaugų sutartį su „Manufacture Française des Pneumatiques Michelin“ įgyvendino gastronomijos potencialo analizės Lietuvoje viešąjį pirkimą, kurio vertė siekė 150 tūkst. eurų, arba beveik 10 tūkst. eurų per dieną.

Žiniasklaidos paskelbtais duomenimis, ši agentūra ketina rengti gastronomijos sektoriaus vertinimo ir tarptautinio viešinimo paslaugų viešąjį pirkimą už 1 666 666 eurų. Tuo metu akcija „Skaidrinam“ paskelbė, kad Seimo Laivės partijos frakcijos narys iš parlamento kanceliarinėms išlaidoms skirtų lėšų įsigijo telefoną už 2 317 eurus ir kitos prabangios įrangos.

„Bet kuris politikas turėtų visuomenei atvirai paaiškinti, ar jau patirtos ir dar numatomos išlaidos pagrįstos. Kaip apie gynybos finansavimo poreikį sausį sakė pati partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: „pirmiausia turime išsiaiškinti, ką mes perkame, kada ir už kiek“, – teigia E. Gentvilas.

„Keliauk Lietuvoje“ informavo Seimo frakciją, kad daugiau kaip 1,666 mln. eurų vertės viešasis pirkimas iš „Michelin“ dar nėra pradėtas – tik įtrauktas į planuojamų pirkimų suvestinę. Agentūrą pirkimą planuoja pradėti antrojo ketvirčio pradžioje.