fbpx

E. Gentvilas siūlo tobulinti LRT generalinio direktoriaus rinkimų tvarką

  • Liberalai.lt
  • kovo 26, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Renkant Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos direktorių LRT taryboje ir tarybos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, rinkimų baigti turėtų lemti LRT tarybos pirmininko balsas.

Tokią LRT veiklą reglamentuojančio Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisą antradienį sėkmingai pateikė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, 74 Seimo nariams balsavus už, 5 prieš ir 20 susilaikius.

Pataisa numato, kad „LRT generalinį direktorių viešo konkurso būdu 5 metams į pareigas skiria ir iš pareigų atleidžia Taryba slaptu arba atviru balsavimu (…) ir visais atvejais užtikrinant, kad būtų įgyvendinta taisyklė, jog Tarybos narių balsams „už“ ir „prieš“ pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos posėdžio pirmininko balsas“.

Dar dvi įstatymo pataisos numato platesnį kandidatų į LRT tarybos narius viešinimą ir jų politinės įtakos apribojimą.

„Seime skiriami keturi LRT tarybos nariai yra plačiai apsvarstomi. O kiti aštuoni tarybos nariai, kurie skiriami kitose institucijose, nepraeina tokios viešos atrankos. Todėl siūlome, kad ir kiti kandidatai į LRT tarybos narius būtų viešai pristatomi visuomenei. Be to, LRT tarybos narys turi ne tik sustabdyti narystę partijoje, bet ir nedalyvauti rinkimuose. Jokie išrinkti politikai neturėtų būti LRT tarybos nariai“, – sako E. Gentvilas.