fbpx

E. Gentvilas prašo institucijų aiškintis, ar Kauno mero įmonė galėjo neteisėtai į Rusiją vežti karines prekes

  • Liberalai.lt
  • balandžio 9, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas antradienį kreipiasi į valstybės institucijas prašydamas pagal kompetenciją ištirti, ar Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kartu su kitais valdomos „Vičiūnų“ grupės įmonė, eksportuodama tankų detales į Rusiją, galėjo pažeisti Europos Sąjungos sankcijas.

Pasak E. Gentvilo, V. Matijošaičio toliau plėtojamas maisto gamybos verslas Rusijoje nepriimtinas morališkai ir politiškai, tačiau eksportuoti detales karo mašinoms būtų jau ir neteisėta.

„Didelę dalį Lietuvos gyventojų piktina Kauno mero elgesys, kai jis toliau vysto maisto verslą Rusijoje. Kauniečiai pastarosiomis dienomis protestavo, kad V. Matijošaitis pagaliau liautųsi netiesiogiai rėmęs Rusijos karą mašiną. Dabar aiškėja, kad antro didžiausio Lietuvos miesto vadovas per savo verslus Rusijos karą prieš Ukrainą galimai remia visiškai tiesiogiai. Jeigu tai tiesa, vadinasi, aukštas valstybės pareigūnas vykdo priešišką Lietuvai veiklą, todėl institucijos privalo tai išsiaiškinti ir pateikti atsakymus visuomenei“, – sako E. Gentvilas.

Antradienį LRT skelbia, kad „Vičiūnų grupei“ priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Rusiją bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes. Tarp jų yra tos, kurios įtrauktos į aukšto prioriteto kovos lauko prekių sąrašą, pavyzdžiui, guoliai, kuriuos Rusija naudoja tankų gamybai.