fbpx

E. Gentvilas. Opozicija pati muša, pati rėkia

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 27, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienį Seime opozicinės frakcijos atstovų bandymas perplanuoti dienos darbotvarkę ir įtraukti alternatyvius klausimus nesilaikant Seimo Statuto – tai eiliniaibandymai (kaip ir opozicijos interpeliacija prieš energetikos ministrą Dainių Kreivį) didinti įtampą ir trukdyti valdantiesiems atlikti funkcijas, pažymi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Prieš tvirtinant dienos darbotvarkę, Ramūno Karbauskio vadovaujamos partijos frakcijos narys Dainius Gaižauskas imperatyviai reikalavo išsiaiškinti, kiek į Lietuvą atvyksta Rusijos piliečių, o kiti šios frakcijos nariai Aurelijus Veryga ir Ligita Girskienė siūlė spontaniškai iškviesti į parlamento posėdį vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.

Opozicija ištisai ragina valdančiuosius: eikite, telkitės ir dirbkite, bet tuo pačiu metu savo veiksmais kiša koalicijai pagalius į ratus. Jie užkrauna interpeliacijas ministrams, šitaip bent dviem savaitėms atitraukdami juos nuo pareiginių funkcijų, o paskui kritikuoja, esą ministrai dirba per mažai“, – pastebi E. Gentvilas.

Be to, atkreipia dėmesį liberalų frakcijos seniūnas, reikalaudami ypač kokybiškų, efektyvių Vyriausybės sprendimų, opozicijos aktyvistai patys parengė abejotinos kokybės interpeliacijos dokumentą, ne vieną klausimą pateikdami netgi ne tam adresatui.

„Jie devalvuoja politinį procesą ir menkina pačią interpeliacijos priemonės prasmę. Vadinasi, visi šie garsiai skambantys veiksmai yra ne kas kita, kaip demonstratyvus elgesys siekiant rinkėjų dėmesio prieš savivaldos rinkimus. Visiems būtų paprasčiau, jeigu opozicinių frakcijų nariai taip ir deklaruotų: rinkimai prasidėjo“, – sako E. Gentvilas.