fbpx

E. Gentvilas: „Odontologų savivaldos griovimas – valdžios kišimosi į profesinių bendrijų savivaldą pradžia“

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 5, 2019
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Nors galutiniam balsavimui pritrūko balsų, neabejojama, kad šiandieninis valdančiosios daugumos sprendimas iš Odontologų rūmų atimti galimybę išduoti burnos priežiūros specialistų licencijas ir vykdyti odontologinių įstaigų priežiūrą, bus priimtas. Parlamentaro E. Gentvilo įsitikinimu, tokie valdančiųjų planai griauna odontologų savivaldą bei kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendruomenių savivaldą.

„Nors valdantieji tikina, kad po jų planuoto ir laikinai atidėto „perversmo“ pagerės odontologinių  paslaugų kokybė ir pacientų sauga,  aš negalvoju, kad iš to bus kas nors gero. Visų pirma dėl to, kad bus išdraskyta daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikusi savireguliacijos sistema, antra, ministerija perims anksčiau savivaldai deleguotą funkciją, kas biudžetui kainuos brangiau. Trečias dalykas, kaip liberalui tai yra principinis dalykas: ką gali padaryti privatus, visuomeninis sektorius, kaip odontologai, to neturi daryti viešasis sektorius, tai yra – valstybės institucijos. Ir dabar mes einame į tokį socializmo šviesų rytojų, kai ministerija sako: mes geriau žinome, mes geriau išmanome. O kad tai kainuos mokesčių mokėtojams – jie to nedeklaruoja ir stengiasi nesureikšminti“,  - teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Parlamentaras baiminasi, kad valdančiųjų „eksperimentas“ su Odontologų rūmais kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendrijų savivaldą.

„Kas galėtų paneigti, jog „kraujo skonį“ pajutusi valdžia odontologų pavyzdį nuspręs taikyti ir kitų profesinių bendruomenių savivaldoms, pavyzdžiui architektams, advokatams, notarams, žurnalistams ir t.t. Jei profesiniai susivienijimai negirdomis nuleis tokį valdžios akibrokštą, lai nenustemba, kad rytoj gali ateiti ir jų eilė. Atimdama savireguliacijos svertus iš profesinių bendrijų, valdžia demonstruoja augantį apetitą didinti savo kontrolę visose šalies gyvenimo srityse“, - sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.