fbpx

E. Gentvilas: „Kandidatu ant dviejų kėdžių Laisvės partija rodo, kad prezidento rinkimai jos nedomina“

  • Liberalai.lt
  • sausio 18, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Laisvės partijos kandidatui į Lietuvos prezidentus Dainiui Žalimui vedant ir šios partijos sąrašą į Europos Parlamento rinkimus, šalies liberalių pažiūrų rinkėjai yra vedžiojami už nosies, pastebi Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas, frakcijos seniūnas Seime Eugenijus Gentvilas.

„Mums, liberalams, kaip turbūt daugumai liberalių pažiūrų rinkėjų, tiko simpatiška D. Žalimo kandidatūra į Lietuvos prezidentus. Todėl Liberalų sąjūdis greičiausiai būtų jį parėmęs. Vis dėlto paaiškėjo, kad tas pats žmogus veda ir Laisvės partijos sąrašą į Europos Parlamentą. Vadinasi, tikrasis Laisvės partijos tikslas yra ne varžytis šalies vadovo rinkimuose, o pareklamuoti kandidato veidą tikintis pelnyti mandatą Europos Parlamente“, – teigia E. Gentvilas.

Anot jo, Laisvės partijos žaidimas nuvilia. „Tai yra Laisvės partijos suokalbis patogiai pasėdėti ant dviejų kėdžių. Praktiškai tai reiškia, kad nebėra vilties turėti rimtą liberalų kandidatą prezidento rinkimuose“, – sako E. Gentvilas.

Seimo narys primena, kad analogišką manevrą 2014 m. atliko socialdemokratas Zigmantas Balčytis, kuris dalyvavo prezidento rinkimuose, tačiau laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą. „Politikui šalies vadovo rinkimuose sekėsi puikiai – jis pasiekė antrą turą. Vis dėlto Z. Balčytis visa kuo rodė, kad nenori būti valstybės prezidentas. Dabar matome, kad kuriamas panašus scenarijus Laisvės partijos stovykloje“, – sako E. Gentvilas.

Ketvirtadienį Laisvės partija paskelbė, kad jos „sąrašą į Europos Parlamentą ves patyrusių teisininkų tandemas Dainius Žalimas ir Remigijus Šimašius“.