fbpx

E. Gentvilas įspėjo apie eilinį bandymą kurstyti neramumus ir nepasitikėjimą Seimu

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 23, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Parlamentaras, „valstiečių“ frakcijos narys Dainius Gaižauskas ne pirmą kartą laido užuominas apie dabartinei valdžiai gręsiančius neramumus, įtampą ir darbo trikdymą, nors faktai rodo, kad gąsdinimams ir grasinimams nėra pagrindo, įspėja Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Ketvirtadienį plenariniame posėdyje Seimui nubalsavus prieš daugumą opozicijos siūlytų projektų, D. Gaižauskas vėl įspėjo valdančiuosius dėl tariamai provokuojamos įtampos. Jums turbūt labiau patinka, kad būtų užkelta įtampa, kad būtų nesusikalbėjimas. Jūs patys tai provokuojate. Aš manau, kad taip Seimas negali dirbti. (…) Ateina biudžetas: jeigu jūs galvojate, kad opozicija tylės, jūs labai klystate. Žmonės laukia sprendimų greitai. Elektros kainos milžiniškos, verslai tuoj bankrutuos. (…) Laikas spręsti problemas, kolegos. Norite įtampos? Manau, ji čia ir kils. Manau, kad turės įsikišti prezidentas, tai turi žinoti Lietuvos žmonės“, – ketvirtadienio pavakare sakė jis.

Reaguodamas į D. Gaižausko insinuacijas, E. Gentvilas atkreipė dėmesį, kad už opozicinės darbotvarkės projektus nebalsavo ir reikšminga opozicijos dalis. „Seniai buvo žinoma, kad ketvirtadienį bus opozicijos darbotvarkė. Opozicijoje yra 67 nariai, o mūsų, valdančiųjų, salėje buvo 63. Tačiau jūsų pačių dalyvavo 53 arba 54, truko trylikos žmonių, vadinasi, kalta valdančioji dauguma, balsavusi prieš? Reikėjo susirinkti – ir jūs visus klausimus būtumėte priėmę“, – atkreipė dėmesį liberalas.

Jis taip pat suskaičiavo, kad praėjusį antradienį plenariniame posėdyje Seimas pritarė 5valdančiųjų projektams ir 2 atmetė. Opozicijos projektų sėkmės aritmetika buvo panaši: 4projektams pritarta, 2 atmesti.

Ir vėl skamba gąsdinimai įtampa. (…) Apie ką jūs čia, Gaižauskai, šnekate? Negi jūs tikrai norite perversmą daryti? Demokratinius rinkimus aš suprantu, bet jūs norite perversmo. Ir dar spekuliuojate prezidento vardu! Paklausime prezidento kada nors, ar suderino su jumis, ar ne“, – Seimo salėje kalbėjo E. Gentvilas.

Kaip rugsėjo 14 d. pranešė „Delfi“, Ramūno Karbauskio vadovaujamos partijos frakcijos narys D. Gaižauskas konsoliduoti protesto balsus ir nukreipti žmonių pyktį prieš tariamą „valdžios savivalę“ neseniai paragino ir savo frakcijos posėdyje, siūlydamas burti mitingus ir tai „daryti pakankamai agresyviai, masiškai ir viešai“.

Panašią mintį šis Seimo narys išsakė per plenarinį posėdį pavasario sesijoje, kovo 17 d.: „Jeigu jums nereikia vienybės, norit susikiršinimų – bus jūsų valdymo rezultatas. Niekas nekalba, net Seimo pirmininkė nepasakė, kad šiandien buvo įmesti Molotovo kokteiliai į kiemą. Kodėl nieks nekalba? Jums ką? Nejaučiat grėsmės?