fbpx

E. Gentvilas apsisprendė: Seimo rinkimuose kandidatuos Pilaitės-Karoliniškių apygardoje

  • Liberalai.lt
  • sausio 14, 2020
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Eugenijus Gentvilas priėmė sprendimą, kurioje rinkimų apygardoje kandidatuos artėjančiuose Seimo rinkimuose. Svarstęs tarp dviejų apygardų: Antakalnio ir Pilaitės-Karoliniškių dabar taip pat Seimo nariu esantis E. Gentvilas apsisprendė kandidatuoti Pilaitės-Karoliniškių apygardoje.

“Baigęs universitetą dirbau Mokslų akademijoje ir su šeima gyvenome Karoliniškėse. Gyvenant ten gimė du mano vaikai, vėliau išvykome į Klaipėdą. Tačiau Karoliniškės man visuomet buvo pirmieji namai, sukeliantys daug malonių prisiminimų. Nors liberalams tikrai yra geresnių apygardų kandidatuojant Vilniuje, tačiau papildomai kandidatuoti Pilaitės-Karoliniškių apygardoje mane skatina ir tai, kad šioje apygardoje kandidatavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis”, - savo pasirinkimą akcentuoja E. Gentvilas.

S. Skvernelio poziciją dėl Susisiekimo ministro E. Gentvilas vertina neigiamai. Premjeras teigia, kad jis pasitiki ministru nors net Prezidentas išsakė nuomonę, kad ministras negali toliau užimti savo pareigų.

“S. Skvernelis demonstruoja, kokia politika jam priimtina. Jam vis dar trūksta argumentų, kodėl ministras turėtų trauktis, nors net valstybės vadovo pozicija – aiški. Man toks politikavimas yra nesuprantamas ir nepateisinamas. Premjeras, kaip Vyriausybės vadovas, įkūnija visus valstybės išpuolius prieš laisvą visuomenę: vykdomą draudimų politiką, savivaldos menkinimą, išpuolius prieš nepriklausomą žiniasklaidą, retoriką, kuri menkina medikus ir švietimo sistemos darbuotojus. Mesdamas iššūkį S. Skverneliui ir kandidatuodamas vienmandatėje apygardoje, kurioje jis kandidatavo praėjusiuose Seimo rinkimuose, kovoju prieš visas blogybes, kurios realizuojamos Lietuvoje nuo 2016 metų”, - Ministrą Pirmininką kritikuoja E. Gentvilas.

 

Įdomūs faktai apie Eugenijų Gentvilą:

- 1990-1992 m. Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narys.

- 1991-1992 m. Seimo seniūnas

- 1997-2001 m. Klaipėdos miesto savivaldybės meras

- 2001 m. kovo-liepos mėn. LR Ūkio ministras

- 2001 m. birželio-liepos mėn. laikinasis LR Ministras Pirmininkas

- 2004-2009 m. Europos Parlamento narys, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos pirmininko pavaduotojas

- 2009-2012 m. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys

- nuo 2012 m. Seimo narys

- 2017-2019 m. Liberalų sąjūdžio pirmininkas

Apdovanotas Prancūzijos, Norvegijos, Latvijos ordinais. Apie 20 mokslinių ir apie 500 publicistinių straipsnių autorius.