fbpx

E. Gentvilas apie sankcijas Baltarusijai: veiktų geriau, jei nebūtų pavėluotos

  • Liberalai.lt
  • birželio 23, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Europos Sąjungai paskelbus apie naują sankcijų paketą Baltarusijai, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad sprendimų priėmimas dėl konkrečių priemonių užsitęsia per ilgai, todėl A. Lukašenkos režimas sugeba prisitaikyti ir sankcijos nebebūna tokios veiksmingos.

„A. Lukašenka puikiai žinojo, kokį atsaką gali iššaukti jo veiksmai dorojant režimo opoziciją, todėl būtų naivu tikėtis, kad tam nesiruošė. Baltarusijos diktatūra didele dalimi gyvena iš trąšų eksporto, todėl kol ES derino sankcijų paketus, Rusijos uostų krovinių terminalai buvo pritaikomi baltarusiškų trąšų gabenimui“, – sakė E. Gentvilas.

Naujausiame, jau ketvirtajame, sankcijų Baltarusijai pakete įrašyti 78 asmenys, susiję su A. Lukašenkos aplinka, bei 8 įmonės. Jiems numatytas draudimas išduoti ES vizas bei įšaldomas jų turtas, esantis ES.

Europos Vadovų Taryba sprendžia ir dėl sektorinių sankcijų Baltarusijai, tarp kurių atsidūrė ir draudimas į Bendrijos teritoriją įvežti baltarusiškas trąšas. E. Gentvilo nuomone, ekonominės sankcijos nebeduos tokio rezultato, kokį galėjo duoti prieš pusmetį, kai A. Lukašenkos režimas dar nebuvo tam pasiruošęs.

„Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija turi paskelbti, kad stabdo baltarusiškų prekių eksportą per savo šalis bei strateginių prekių importą į Baltarusiją. Labai svarbu tai daryti kartu su kaimynais, nes tik tada bus efektyvus spaudimas režimui. Pavienis šalių veikimas beprasmis“, –dar 2020 metų rugpjūčio mėnesį sakė E. Gentvilas.