fbpx

E. Gentvilas: „Abejoju, ar Prezidento prisiimta taikdario misija yra nuoširdi“

  • Liberalai.lt
  • birželio 20, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Lietuvos Prezidento manevras pasikviesti parlamentinių partijų atstovus likus trims valandoms iki lemiamo Dialogo grupės susitikimo – tai mėginimas prisiimti nuopelnus už sprendimus, kuriuos priims pačios partijos, ieškodamos išeities nutraukti Seimo posėdžių boikotą. Taip mano Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, vertindamas Gitano Nausėdos pirmadienį 9 val., tai yra praėjus 11 dienų nuo opozicijos paskelbto boikoto, sušauktą parlamentinių partijų pasitarimą „tolesniam sklandžiam Seimo darbui aptarti“.

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen suburta Dialogo grupė kaipsyk susitinka pirmadienį 12 val. Šiuo formatu parlamentinių partijų atstovai derasi nuo birželio 10 d., kai birželio 9 d. opozicija pradėjo savo rezistenciją.

„Vertinu Prezidento nuomonę pagiriant opoziciją ir supeikiant valdančiuosius. Vis dėlto atsimenant jo žodžius, sunku tikėtis, kad Prezidentas išliks objektyvus mums ieškant sutarimo tarp pozicijos ir opozicijos ir galėtų pats nešališkai imtis taikdario misijos. Abejoju, ar praėjus 11 boikoto dienų Prezidento tarpininkavimas tarp parlamentinių jėgų yra nuoširdus, nes mes šiandien vidurdienį turėtume patys sudėlioti visus taškus ant i“, – teigia E. Gentvilas.

Vertindamas opozicijos pradėtą parlamentinę rezistenciją, Prezidentas G. Nausėda šių metų birželio 9 d. sakė, kad ją atseit lėmė „buldozerio principai politikoje ir beatodairiškas valdančiosios daugumos siekis „nugalėti“ oponentus bet kokiomis priemonėmis“.