fbpx

Biurokratija ūkininkams turėtų būti racionalesnė ir atlaidesnė

  • Liberalai.lt
  • sausio 19, 2024
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Už ES paramą įsigytą privačią žemės ūkio techniką drausti naudoti viešosioms paslaugoms yra perteklinis biurokratinis reikalavimas, kuris be reikalo toliau kiršina ūkininkus su kitomis visuomenės grupėmis.

Tai, kad ūkininkai iškritus gausiam sniegui negali legaliai nuvalyti kelių seniūnijose, anot liberalo Arminos Lydekos, yra biurokratinis nesusipratimas. „Žemės ūkio technika žiemą stovi nenaudojama. Pasirodo, per šalčius ūkininkai negali užkurti traktorių ir ateiti į pagalbą savo kaimynams ir bendruomenei nuvalyti kelių, nes su ES parama įsigyta technika gali būti naudojama tik darbams laukuose. Tai reto absurdiškumo apribojimas, kurį turėtume ištaisyti“, – sako Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas.

Jo teigimu, iš dalies parėmus Europos Sąjungai nupirktą traktorių ne sezono metu panaudoti viešajam gėriui leidžia sveiko proto ir ekonominio racionalumo principas.

„Kodėl Lietuvoje vis dar reguliuojame kiekvieną žmonių žingsnį? Kam skauda, jeigu ūkininkas savo noru ir gera valia padės savo bendruomenei? Galu gale, negi ūkininkai negalėtų, tarkime, karinės grėsmės atveju savo traktoriais blokuoti kelių nuo priešo tankų, nes draudžia biurokratija? Briuselyje dirbantys Lietuvos atstovai kitą kartą turėtų būti atidesni prieš priimant vieningas ES taisykles ir įvertinti visas bendro teisinio reguliavimo pasekmes“, – sako A. Lydeka.

Ketvirtadienį portalas „Delfi“ cituoja Nacionalinės mokėjimo agentūros poziciją, kad „ES paramos lėšomis įgyta žemės ūkio technika turi būti naudojama žemės ūkio veiklai vykdyti, o ne paslaugų teikimui“.

Pastaruoju metu šalyje padidėjus trinčiai tarp žemdirbių lūkesčių ir formalių reikalavimų, Seimo liberalai kitą savaitę kviečia ūkininkus pasitarti, kaip racionaliau išspręsti iškilusius žemės ūkio sektoriaus iššūkius.