fbpx

Baltarusijos politiniams kaliniams paremti skirtas meno darbų aukcionas „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ toliau vyks internetu

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 14, 2021
  • Aktualijos
EP-088045A_Austrevicius_portrait

Gruodžio 9 d. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje, vykusiame meno darbų aukcione „Už jūsų ir mūsų laisvę!“, skirtame Baltarusijos politiniams kaliniams ir kalinėms paremti, buvo parduoti 35 kūriniai už beveik 12 tūkstančių eurų. Didžioji dalis lėšų, atskaičius simbolinį atlygį menininkams ir mokesčius, atiteks režimo persekiojamiems baltarusiams bei jų šeimoms.

Renginio iniciatoriai skelbia, kad aukcionas nuotoliniu būdu vyks ir toliau – jis pratęsiamas iki gruodžio 20 dienos. Visi norintieji aukcionui pateiktus darbus gali pamatyti interneto svetainėje https://www.ldsajunga.com/aukcionas, čia galima susipažinti ir su meno darbų įsigijimo sąlygomis.

„Norime padėkoti visiems, jau dalyvavusiems aukcione, o taip pat ir menininkams, sutikusiems skirti savo kūrinius kilniam tikslui. Besitęsianti koronaviruso pandemija reikalauja nestandartinių sprendimų, todėl antrąjį aukciono etapą perkeliame į interneto erdvę, kur sudarytos galimybės darbus apžiūrėti, susipažinti su jų autoriais ir idėjomis“, – sako vienos aukciono iniciatorių – Lietuvos dailininkų sąjungos – pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė.

Vienas iš aukciono idėjos autorių, Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ atstovas Petras Auštrevičius įsitikinęs, kad daugeliui meno mylėtojų tai geriausia proga papildyti savo kolekciją prieš artėjančias šventes. „Aš pats tai jau padariau, todėl raginu ir kitus nedelsti, tokiu būdu padėti už orumą ir laisvę kovojantiems drąsiems Baltarusijos piliečiams – moterims ir vyrams, kurie nukentėjo ar tebekenčia režimo represijas“, – kviečia europarlamentaras P. Auštrevičius.