fbpx

Aukcione „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ surinktos lėšos bus perduotos Baltarusijos politiniams kaliniams

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 22, 2021
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje, o taip pat ir internetu vykusiame meno darbų aukcione „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ iš viso buvo parduota 40 kūrinių. Didžioji dalis surinktų lėšų, atskaičius mokesčius ir simbolinį atlygį menininkams, bus perduota Baltarusijos politiniams kaliniams ir kalinėms.

Režimo persekiojamus baltarusių politinius kalinius ir jų šeimas pasieks daugiau kaip 8 tūkst. eurų. „Menininkų ir meno mylėtojų dėka surinkta parama yra simbolis, kad režimo nusikaltimai nėra pamiršti ir už laisvę kovojantys drąsūs Baltarusijos žmonės mums, artimiausiems kaimynams, nuoširdžiai rūpi. Noriu padėkoti visiems, dalyvavusiems aukcione, o taip pat ir menininkams, be kurių indėlio šis aukcionas nebūtų įvykęs“, – sakė viena aukciono iniciatorių – Lietuvos dailininkų sąjungos – pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė.

Viena iš renginio globėjų, demokratinės Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja teigė, kad jos šalies žmonės jaučia išskirtinę lietuvių paramą. „Dvasią mums palaiko žinojimas, kad nesame vieni“, – sako S. Cichanouskaja.

Vienas iš aukciono idėjos autorių, Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius sako, kad baltarusių opozicijai kaip niekada svarbi Lietuvos ir viso demokratinio pasaulio parama. „Galiu tik pasidžiaugti Vilniuje surengto aukciono sėkme, jame nupirkta net 40 menininkų kūrinių. Stebint padėtį Minske, akivaizdu, kad režimas toliau keršija ir blaškosi, savo agresyviais veiksmais pasienyje ir kitur mėgina nukreipti dėmesį nuo kasdienių žmonių persekiojimų, represijų. Baltarusių kova už laisvę nebuvo ir nebus iš lengvųjų. Vakarai turi nutraukti ekonomines grandines, leidžiančias Lukašenkos režimui lobti iš prekių eksporto, nes taip pildomos pavaldžių valstybinių įmonių kišenės, tokiu būdu išlaikomas platus represijų aparatas“, – pabrėžia europarlamentaras P. Auštrevičius.