fbpx

Artėjant rinkimams opozicija stato komunizmą

  • Liberalai.lt
  • gegužės 30, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Ketvirtadienį dauguma opozicinių parlamentarų siūlomų pataisų reikalauja neproporcingai daug valstybės lėšų ir prieštarauja daugumos parlamentinių partijų prioritetui ieškoti papildomo finansavimo gynybai, atkreipia dėmesį Seimo liberalai.

Jie nori padvigubinti vienkartinę išmoką už gimusį vaiką, jie nori skirti dar didesnę finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, o senjorams – leisti gydytis sanatorijose praktiškai nemokamai. Jie pageidautų dar kartą pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą restoranams ir dar vienos pajamų mokesčio išlygos – už gyventojų įsigyjamas sporto paslaugas. Tokius pasiūlymus ketvirtadienį Seimui teikia opozicinių partijų atstovai.

„Kolegų pasiūlymai skamba lyg iš maginių pasakų. Tai lyg bandymas nutiesti geltonų plytų kelią, pasiekti visuotinį laimės žiburį ir per vieną Seimo sesiją pastatyti komunizmą. Visi sutinkame, kad vaikai yra brangus turtas, kad seneliai turi teisę į orų gydymą, o jaunoms šeimoms reikia valstybės paramos, tačiau toli gražu ne kiekvieną gyventojo sąskaitą gali apmokėti Lietuvos valstybė. Milžiniškų biudžeto lėšų reikalaujantys projektai yra ne kas kita kaip dosnumu pridengtos rinkėjų papirkinėjimo gudrybės, kurių praktiškai neįmanoma įgyvendinti, nes niekas niekur neras tiek pinigų“, – pastebi Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Apmaudžiausias, liberalo teigimu, švaistūniškų iniciatyvų laikotarpis, kai dauguma politikų laužo galvas, iš kur valstybėje paimti daugiau lėšų gynybai. „Projektai nė per kur nesuderinami su fiskaline drausme, biudžeto planavimo principais ir galiausiai kerta per politikų pastangas susitarti dėl didesnio finansavimo gynybai. Panašu, kad šiems Seimo nariams rūpi ne valstybės gynyba, o kaip sulaukti daugiau dėmesio prieš Europos Parlamento ir Seimo rinkimus“, – mano E. Gentvilas.

Dideles valstybės išlaidas lemiančius įstatymų projektus parengė Darbo partijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, buvusios Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos (dabar – mišrios grupės) frakcijų nariai.

Jų siūlymu, už gimusį vaiką turėtų būti skiriama ne 11, o jau 22 bazinių socialinių išmokų vienkartinė išmoka vaikui – tokiu atveju tai būtų 1210 eurų. Pagal jų pasiūlymą, jau ne tik vaikams, bet ir vyresniems kaip 70 metų amžiaus asmenims turėtų būti apmokama 90 proc. sanatorinio gydymo paslaugų. Jie taip pat siūlo, kad jaunai šeimai skiriama subsidija būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti padidėtų 5 procentiniais punktais.