fbpx

Arminas Lydeka po visuotinių rinkimų stebėjimo misijos Bosnijoje ir Hercegovinoje: „Apmaudu, kad politinė kova vis dar vyksta ne tarp ideologijų, o tarp religinių ir etninių grupių“

  • Liberalai.lt
  • spalio 3, 2022
  • Aktualijos
Rinkimų stebėjimas_n

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka Sarajeve stebėjo Bosnijos ir Hercegovinos visuotinius rinkimus, vykusius spalio 2 d. Šalies rinkėjai sekmadienį rinkimuose turėjo galimybę rinkti atstovus į parlamentą valstybės, autonominio vieneto ir regiono lygmeniu, tris bendros Bosnijos ir Hercegovinos prezidentūros narius ir serbų valdomos šalies dalies prezidentą.

„Labai apmaudu matyti, kad šiandien politinė kova vis dar vyksta ne tarp ideologijų, o tarp religinių ir etninių grupių. Rinkėjai balsuoja ne įsigilindami į politines programas, ieškodami, kaip galėtų palaikyti jiems priimtinas idėjas, bet, pavyzdžiui, katalikai atiduoda balsą katalikams, serbai – serbams ir pan. Situaciją apsunkina ir rinkimų įvairovė: rinkėjai balsavo net šešiuose rinkimuose. Galima numanyti, kaip sunku tos šalies piliečiams nepasiklysti renkant tikrai labai įvairaus lygio politikus“, – pabrėžia Seimo narys A. Lydeka.

Bosnija ir Hercogovina yra pateikusi paraišką dėl narystės Europos Sąjungoje. Kaip pastebi parlamentaras, jaučiamas nepasitenkinimas sprendimu suteikti šalies kandidatės statusą Ukrainai ir Moldovai – to, stodamasi ant kojų, laukia ir Bosnija ir Hercogovina.