fbpx

Ar Susisiekimo ministras išdrįs nepaisyti ir Antikorupcijos komisijos?

  • Liberalai.lt
  • birželio 3, 2020
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Šiandien Seimo Antikorupcijos komisija posėdyje pakartotinai svarstys atrankos į VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uostas“ generalinio direktoriaus pareigas klausimą. Savo argumentus bei oficialią poziciją išdėstyti į posėdį pakviestas ir Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič. Komisijos pirmininko, liberalo R. Juškos nuomone,  ši atranka – mažų mažiausiai prieštaringa, o dabartinis laimėtojas akivaizdžiai susijęs su valdančiaisiais, todėl būtina visapusiškai išnagrinėti vienos iš strateginių šalies įmonių vadovo atranką.

„Susisiekimo ministrui Antikorupcijos komisija oficialiai uždavė net 12 klausimų susijusių su „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto“ generalinio direktoriaus atranka. Tarp jų klausėme ir apie tai, ar atrankos nugalėtojo kandidatūrą konkursui asmeniškai pasiūlė pats Susisiekimo ministras J.Narkevič, po valstiečių lyderio R.Karbauskio rekomendacijos; kaip ministras įsivaizduoja uosto vadovo darbą, kuomet jam dėl nuolat kilsiančių interesų konfliktų tektų nusišalinti nuo didelės dalies sprendimų. Šiuos ir kitus klausimus formulavome turėdami išankstinės pagrįstos informacijos bei suvokdami uosto, kaip strateginės šalies įmonės svarbą Lietuvai. Tik ar tai supranta bei atsakomybę dėl to jaučia dabartinis susisiekimo ministras“, - klausia Seimo Antikorupcinės komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės pavaduotojas Ričardas Juška.

Komisijos pirmininkas pabrėžia, kad keliami klausimai – neretoriniai, o ministras yra pelnęs abejotiną šlovę ignoruoti ne tik Seimo, Prezidento, bet ir tarnybinės etikos komisijos sprendimus.

„Tik dar kartą atkreipsiu dėmesį į tai, kad mūsų komisija veikia vadovaudamasi Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymu. Šio įstatymo 3 str. 1 d. numatyta, kad turime teisę gauti reikalingą informaciją iš ministerijų, Generalinės prokuratūros, Valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento bei kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, įmonių, įstaigų ir organizacijų. To paties straipsnio 5 p. nurodo, kad Komisija turi teisę gauti informaciją, sudarančią tarnybos ar valstybės paslaptį. Bandymas ignoruoti Antikorupcijos komisiją yra ne politika, o įstatymų pažeidimas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, - teigia Seimo Antikorupcinės komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės pavaduotojas Ričardas Juška.