fbpx

Apie laužus laukuose: žemdirbiai tikisi ne populizmo, o nuolatinio palaikymo

  • Liberalai.lt
  • sausio 9, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas ir Viktoras Pranckietis

Pirmadienį ūkininkams uždegus keliolika protesto laužų, Seimo liberalai atkreipia dėmesį, kad kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės prisišliejimas prie ūkininkų yra politinio populizmo ir pigaus pasireklamavimo reiškinys.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo, feisbuke paskelbtas I. Vėgėlės raginimas kilti už ūkininkus yra ryškus ženklas, kad prasidėjo populizmo lenktynės. „Kaip lengva kandidatuoti, kai nieko nereikia daryti – tik automatiškai palaikyti pasipiktinusius valdžia. Mes, liberalai, tokiais atvejais brėžiame aiškią ribą tarp konstruktyvaus reikalų sprendimo ir populizmo, kai politikai ničnieko patys nepasiūlo“, – sako E. Gentvilas.

Kviesdamas palaikyti ūkininkų akciją „Tegul Lietuvos laukai liepsnoja“ pirmadienį I. Vėgėlė rašė, jog tai yra „mūsų tautos istorijoje nuo seno žinomas ženklas apie pavojų, kviečiantis susitelkti ir apsiginti“.

E. Genvtvilo pastebėjimu, tokia mitologizuota kandidato retorika atrodo kaip Pilėnų gynybos ir Kapitolijaus antpuolio simbolikos hibridas.

Seimo Kaimo reikalų komiteto Viktoro Pranckiečio pastebėjimu, pirmadienį 14 val. praėjusi akcija nebuvo rimtas įvykis nepaisant I. Vėgėlės palaikymo.

„Niekas žemės ūkyje Vėgėlės nepažįsta. Kandidatas tokiu būdų sau ieško balsų, vis dėlto žemdirbiai iš politikų tikisi nuolatinio dėmesio ir jų interesų gynimo. Žemdirbius turime palaikyti sprendimais, kai klausimai ypač aktualūs – ar tai būtų sausros pasekmės, ar pieno kainos, o dabar – pievų, šlapynių reikalavimai“, – teigia V. Pranckietis.