fbpx

Andrius Bagdonas: „Pavasarinio garderobo greičiausiai nebereikės derinti prie medicininių kaukių“

  • Liberalai.lt
  • kovo 24, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Ketvirtadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai susitikus su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, parlamentarai sulaukė aiškaus patvirtinimo, kad šalyje jau kitą mėnesį greičiausiai bus atsisakyta aktualumą ir efektyvumą prarandančios pandemijos valdymo priemonės – reikalavimo viešose ir darbinėse patalpose dėvėti medicinines kaukes.

Susitikime su ministru Liberalų sąjūdžio frakcijas narys Andrius Bagdonas iškėlė abejonę, kiek apsauginių kaukių dėvėjimas tebesąs tikslingas. „Žmonės jau pavargę nuo šios priemonės ir ją nešioja ne taip, kaip medikai, laikydami kaukę kišenėje ilgą laiką ir išsitraukdami tik tada, kai būtina. Šis apsaugos būdas tapo imitacinis“, – atkreipė dėmesį Andrius Bagdonas.

Seimo narys iš sveikatos apsaugos ministro sulaukė konkretaus atsakymo, kada Lietuvoje kaukių dėvėti nebebus privaloma. „Galiu pasakyti, kad žiemines striukes keisdami į lengvesnius pavasarinius drabužius galėsime jau nesirūpinti, ar kišenėje turime kaukę. Per Šv. Velykas gyventojai pamaldų bažnyčioje ar šventinio koncerto jau tikrai galės klausyti nekaukėti“, – sako Andrius Bagdonas.

Susitikęs su Seimo liberalais Arūnas Dulkys įvardijo, kad Lietuvoje imunizuota (paskiepyti arba persirgę) beveik 90 proc. suaugusių gyventojų. Valdant koronaviruso pandemiją valstybinė ekstremali situacija paskelbta 2020 m. vasario 26 d.