fbpx

A. Lydeka siūlo verslą Lietuvoje turintiems imigrantams leisti įdarbinti ir laikinus leidimus turinčius užsieniečius

  • Liberalai.lt
  • birželio 9, 2023
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Lietuvoje verslą kuriantys imigrantai iš trečiųjų šalių savo įmonėse galėtų įdarbinti ne tik Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) piliečius bei nuolat čia gyvenančius užsieniečius, bet ir laikiną leidimą gyventi turinčius atvykėlius. Tokią užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisą siūlo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka.

„Laikinus leidimus gyventi turintys verslininkai galėtų įdarbinti ir laikinus leidimus gyventi turinčius darbuotojus iš trečiųjų šalių. Tokia nuostata suteiktų galimybę plėtotis naujiems verslams, kurie mokėtų mokesčius ir prisidėtų prie Lietuvos gerovės“, – sako A. Lydeka.

Seimo narys siūlo išplėsti dabar galiojančią tvarką, kai vykdydami smulkų verslą, verslininkai iš trečiųjų šalių laikinam leidimui gauti ir pratęsti turi priimti į darbą Lietuvos, kitos ES valstybės narės ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečius arba nuolat Lietuvoje gyvenančius žmones. Leidus verslininkams iš trečiųjų šalių priimti į darbą laikinus leidimus turinčius gyventi asmenis, nereikėtų papildomų migracijos patikrų.

A. Lydekos pastebėjimu, naujas teisinis reguliavimas sukurtų galimybę ir laikinus leidimus gyventi turintiems asmenims plėsti veiklą, spręsti specialistų trūkumo problemą.