fbpx

A. Lydeka siūlo keisti Asociacijų įstatymą

  • Liberalai.lt
  • balandžio 21, 2021
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka ketina teikti Seimui Asociacijos įstatymo pakeitimus.

„Nauji pakeitimai leistų asociacijoms atsidaryti sąskaitas ne tik bankuose, tačiau ir elektroninių pinigų įstaigose bei visose kitose kredito įstaigose, taip pat suteiktų visuotiniam susirinkimui teisę nustatyti narių priėmimo ir šalinimo tvarką. Norime suteikti asociacijoms daugiau erdvės veikti“, – sakė liberalas A. Lydeka.

Siūlomais pakeitimais siekiama panaikinti pasenusius reikalavimus dėl asociacijos veiklos ribojimų, kurie šiuo metu nebėra aktualūs ir verčia organizacijas vykdyti perteklinius veiksmus.

„Įstatymu siūloma patikslinti, kad asociacijos nariai turi teisę susipažinti su asociacijos narių sąrašu ne būtinai asociacijos buveinėje bei neriboti galimybės disponuoti asociacijos turtu ne pelno tikslais. Taip pat norime sukurti sąlygas, jog kolegialaus valdymo organo nariais galėtų tapti ir fiziniai asmenys, nesantys asociacijos nariais. Šios įstatymo pakeitimo nuostatos buvo aptartos su NVO sektoriaus atstovais ir tikiuosi, kad dar pavasario sesijoje sulauks palaikymo Seime“, – dėstė A. Lydeka.