fbpx

A. Lydeka siekia palengvinti labdaros ir paramos fondų veiklą

  • Liberalai.lt
  • gegužės 10, 2021
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Liberalas Arminas Lydeka Seime užregistravo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimus. Jais siekiama panaikinti pagrindo neturinčius reikalavimus, kurie stipriai suvaržo labdaros ir paramos fondų veiklą, kliudo įgyvendinti visuomenei naudingas pilietines iniciatyvas ir bendrai stabdo NVO sektoriaus plėtrą.

„Pagal dabartinį teisinį reguliavimą nevyriausybinės organizacijos privalo vykdyti savo veiklą laikantis pagrindo neturinčių procedūrų ir ribojimų. Pakeitimai padės lengviau suprasti įstatymo keliamus reikalavimus ir atvers daugiau laisvės veikti bei įgyvendinti svarbias pilietines iniciatyvas“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Lydeka.

Dabar galiojantis Labdaros ir paramos įstatymas neleidžia kolegialių organų nariams atlyginti už veiklą valdymo organuose. Taip pat fondams neleidžiama atlyginti dalyviams, kai fondas susijęs su fondo dalyvių civiliniais prievoliniais santykiais, pvz. nuoma. Dabartiniame įstatyme yra numatyti ir perdėm biurokratiniai veiksmai – itin griežti pakartotinio visuotinio dalininkų susirinkimo šaukimo terminai.

Anot politiko, atsisakius šių perteklinių reikalavimų, labdaros ir paramos fondams bus suteikta galimybė veikti efektyviau. Nauji pakeitimai leistų atsidaryti sąskaitas ne tik bankuose, tačiau ir elektroninių pinigų įstaigose bei visose kitose kredito įstaigose. Tokiu būdu būtų didinama konkurencija finansinių paslaugų rinkoje.

„Šios įstatymo pakeitimo nuostatos buvo aptartos ir išdiskutuotos su NVO sektoriaus atstovais, jie jau ilgą laiką laukia šių pokyčių. Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimai yra tik dalis iš didelio NVO veiklą skatinančio įstatymų paketo, kuriuos ketiname teikti Seimui“, – dėstė A. Lydeka.