fbpx

A. Lydeka: „Rusai prieš pusmetį planavo paradą Kijeve – ir sulaukė tokio, kaip priklauso“

  • Liberalai.lt
  • rugpjūčio 25, 2022
  • Aktualijos
Arminas Lydeka Kijeve

Švenčiant Ukrainos nepriklausomybės dieną, su Rusija besiribojančių šalių parlamentų komitetai pasirašė bendrą pareiškimą, kokių dar būtina imtis sankcijų prieš karą pradėjusią Rusiją.

Šio pareiškimo valios pagrindu turėtų vadovautis ir užsienio politiką euroatlantiniuose formatuose įgyvendinantys Lietuvos Prezidentas su Užsienio reikalų ministerija, teigia Ukrainoje viešintis Seimo Užsienio reikalų komiteto narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka.

„Lietuvos politikų iniciatyva sutelkėme su Rusija ir Baltarusija besiribojančių valstybių politikus ir savo daugiašaliu pareiškimu raginame skubiai griežtinti visapusiškas sankcijas Rusijai, kad jos kariuomenė nebegalėtų tęsti karinės agresijos Ukrainoje, taip pat didinti karinę, finansinę, humanitarinę ir diplomatinę paramą Ukrainai. Be to, kviečiame Europos Sąjungos valstybes nares ir kitas Vakarų sąjungininkes nedelsiant stabdyti turizmą iš Rusijos ir riboti rusams išduodamas vizas“,  – pabrėžė A. Lydeka.

Tokio turinio pareiškimą pasirašė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, taip pat Čekijos ir Danijos nacionalinių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai.

Ketvirtadienį Seimo narys apsilankė ir Kijevo centre išstatytoje sudaužytos okupanto technikos ekspozicijoje. „Prieš pusę metų Kreščiatiko gatvėje rusai planavo rengti karinį paradą. Dabar Ukraina pati rusams surengė jų karinės technikos paradą, tik tokiu pavidalu, kokiu jai ir priklauso būti – sudaužytai, sudegintai, sunaikintai“, – atkreipė dėmesį A. Lydeka.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario vertinimu, Ukrainos tauta, supratusi, dėl ko kariauja ir kovoja, pirmą kartą realiai šventė šalies nepriklausomybės dieną. „Kaip savo kalboje sakė prezidentas V. Zelenskis, po šešių mėnesių bandymų ukrainiečius sunaikinti, jie yra laisvi žmonės nepriklausomoje Ukrainoje. Tokia yra tiesa ir apie tautos ateitį: laisvi žmonės nepriklausomos Ukrainoje“, – viešėdamas Kijeve kalbėjo A. Lydeka.

Šiomis dienomis Seimo narys kartu su kitų šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų atstovais oficialiai lankosi Ukrainos Prezidentūroje, Radoje, užsienio reikalų ministerijoje, gynybos ministerijoje.