fbpx

A. Lydeka: Liberalų sąjūdis siekia lengvinti NVO veiklą

  • Arminas Lydeka
  • rugsėjo 15, 2021
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos parlamentaro Armino Lydekos teiktoms Asociacijų bei Labdaros ir paramos fondų įstatymų pataisoms. Parlamentaro teigimu, šios pataisos turėtų palengvinti nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą ir pagerinti teisinę jų aplinką.

„Priėmus šių įstatymų pakeitimus bus suteikta galimybė NVO veikti efektyviau, bus sumažinti biurokratiniai reikalavimai, kurie šiuo metu keliami labdaros ir paramos fondams, pagerės finansinė aplinka, bus leista skolintis ir tam tikrais atvejais investuoti didesnes lėšas“, – kalbėjo parlamentaras.

Pagrindinės įstatymų pakeitimo nuostatos – suteikti teisę NVO banko sąskaitas atsidaryti ne tik bankuose, tačiau ir elektroninių pinigų bei visose kitose kredito įstaigose. Siekiama sudaryti galimybę asociacijoms steigti tarptautines NVO, bei neriboti galimybės disponuoti asociacijos turtu ne pelno tikslais. Siekiama išplėsti visuotinio susirinkimo teises, nustatant veiklos tikslus, nario mokesčius, narių priėmimo ir šalinimo tvarkas. Svarbu paminėti, kad siekiama suteikti galimybę kolegialaus valdymo organo nariais tapti ir fiziniams asmenims, sudaryti galimybes asociacijų veikloje dalyvauti ne tik asociacijų nariams.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Lydeka teigė, kad šis įstatymų variantas paskatins nevyriausybinių organizacijų sektoriaus plėtrą, sumažins biurokratinius reikalavimus ir pagerins bendrą nevyriausybinių organizacijų teisinę aplinką.

Parlamentaras pabrėžė, kad įstatymų pakeitimais siekiama sudaryti galimybes plačiau suformuoti organizacijų valdymo organus bei padėti nevyriausybinėms organizacijoms skaidriau ir veiksmingiau dirbti.

Po pateikimo Seimas daugumos balsais pritarė įstatymų projektams, toliau jie bus svarstomi Teisės ir teisėtvarkos bei Biudžeto ir finansų komitetuose. Įstatymų pataisos Seimą pasieks lapkričio 25 dieną.