fbpx

A. Lydeka kino kultūros projektų sklaidai siūlo skirti papildomus 0.6 mln. eurų

  • Arminas Lydeka
  • gruodžio 18, 2020
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Šiandien Seime Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai A. Lydeka kartu su A. Bagdonu pateikė pasiūlymą Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos papildomai skirti 600 tūkst. eurų daugiau nei numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės teikiamame Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte.  Šios lėšos būtų panaudotos kino kultūros sklaidos projektams finansuoti.

„Dėl COVID-19 pandemijos Lietuvoje paskelbus karantiną, užsidarė kino teatrai ir tapo uždrausti bet kokie vieši kino kultūros renginiai. Stipriai apribojus bei uždraudus kino teatrų veiklą, kino kultūros sklaidos projektai patyrė ir, neabejotinai, dar patirs ir ateinančiais 2021 metais didelius nuostolius. Šiuo atveju kinas neturėtų būti kažkuo išskirtinis, jam irgi turi būti skirta derama parama“, – teigia liberalas, Kultūros komiteto narys Arminas Lydeka.

Iš bendro Lietuvos kino centro biudžeto, kuris 2020 m. sudarė 6 441 000 Eur, kino kultūros sklaidos projektams buvo skirti 624 000 Eur, o tai sudaro vos 9,7% nuo viso kinui skiriamo valstybinio finansavimo.

„Vien Lietuvos kino festivalių žiūrovų skaičius sumažėjo daugiau nei 50%, o pajamos iš bilietų pardavimo smuko 40-70%. Dėl šių priežasčių kardinaliai sumažėjo ir privačių rėmėjų finansavimas, todėl turime padėti kino sklaidos sektoriui išgyventi šį sudėtingą karantino laikotarpį“, – dėstė vienas iš pasiūlymo autorių Liberalų sąjūdžio narys Andrius Bagdonas.

Anot A. Lydekos ir A. Bagdono, atsižvelgiant į kino kultūros sklaidos sektoriaus patirtas netektis, yra būtina valstybės lygiu užtikrinti ne tik ilgamečio darbo bei investicijų kino kultūros sklaidos srityje išsaugojimą, bet ir garantuoti valstybinės svarbos projektų tęstinumą.