fbpx

A. Lydeka ES surengtoje konferencijoje pristatė Lietuvos pozicijas dėl migracijos iššūkių iš Baltarusijos

  • Liberalai.lt
  • birželio 16, 2021
  • Aktualijos
arminas-lydeka (1)

Europos Parlamentas kartu su Europos Sąjungos Taryba surengė Aukšto lygmens migracijos ir prieglobsčio konferenciją, kurioje buvo aptariama COVID-19 pandemijos įtaka migracijos ir prieglobsčio politikai bei išoriniai migracijos ir prieglobsčio politikos aspektai.

Konferencijoje dalyvavęs Seimo Europos reikalų komiteto deleguotas komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka pabrėžė poreikį kuo daugiau dėmesio skirti padėčiai prie Europos Sąjungos sienos rytuose, kadangi po atvirų Baltarusijos grasinimų, nelegalios migracijos srautai iš Baltarusijos pusės šiuo metu yra padidėję 30 kartų, lyginant su pernai metų duomenimis.

„Turime būti solidarūs, budrūs ir pasirengę visiems nenuspėjamo režimo scenarijams. Mūsų tikslas – bendras: užtikrinti tvirtą Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą ir neleisti kurtis naujiems nelegalios migracijos keliams.“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Lydeka.

Politikas akcentavo, kad nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos lemiantys veiksmai yra tikslingi, nes vyksta su Baltarusijos valdžios žinia, kaip atsakas į Europos Sąjungos taikomas sankcijas Baltarusijai. A. Lukašenka grasina užtvindyti Europą ne tik nelegaliais migrantais, bet ir narkotikų kontrabanda, todėl būsimuose Europos Sąjungos strateginiuose dokumentuose turėtų būti numatytas tinkamas reagavimas į tokius Baltarusijos valdžios veiksmus.

Konferenciją atidarė Europos Parlamento Pirmininkas Deividas Marija Sasolis (David-Maria Sassoli), Europos Komisijos Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Džozepas Borelis (Josep Borrell), Europos Komisijos viceprezidentas Margaritis Šinas (Margariti Schin). Taip pat pasisakė Tarptautinės migracijos organizacijos generalinis direktorius Antonijus Vitorinas (António Vitorino) ir Europos Parlamento nariai.