fbpx

A. Lydeka: „Būtų idealu, jei kvietimą į Kijevą stoti į NATO išsiųstume iš Vilniaus“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 6, 2023
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Ketvirtadienį Seime vienbalsiai priėmus rezoliuciją „Dėl Lietuvos pagrindinių tikslų NATO aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje“, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotas Arminas Lydeka pabrėžia, kad šiuo tekstu Lietuvos politikai suremia pečius ne tik išsireikalauti sąjungininkų įsipareigojimo mūsų šalyje dislokuoti sausumos pajėgų brigadą, bet ir atverti Ukrainai durų tarpelį į NATO.

„Iki šiol Ukraina, be gražių žodžių, nėra sulaukusi jokio sąjungininkų oficialaus gesto prisijungti prie NATO. Seime kruopščiai rūpinamės, kad šių metų vasarą Vilniuje ukrainiečių delegaciją su prezidentu Volodymuru Zelenskiu priešakyje pasitiktume ir išlydėtume ne tik su gražiais kaip žydinčios saulėgrąžos pažadais, ne tik griausmingu sąjungininkų naikintuvų skrydžiu virš Lietuvos sostinės, bet ir praktiniais pasiūlymais. Būtent iš Vilniaus į Kijevą turėtų iškeliauti kvietimas priimti Ukrainą į NATO, kai leis sąlygos, ir sudaryti prielaidas ratifikavimo procesui“, – sako A. Lydeka.

Be to, rezoliucija taip pat numato aktyviai prisidėti siekiant kuo greitesnio, dar iki viršūnių susitikimo, Švedijos stojimo į NATO protokolų ratifikavimo Vengrijoje ir Turkijoje, siekti visų NATO valstybių narių įsipareigojimo nuo 2025 metų reikšmingai didinti finansavimą gynybai skiriant ne mažiau kaip 2 proc. bendrojo vidaus produkto, plėsti ir stiprinti NATO ir Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono valstybių partnerių bendradarbiavimą.

NATO aukščiausio lygio susitikimas Vilniuje vyks liepos 11-12 dienomis.