fbpx

A. Bagdonas: „Vaistus turi skirti medikai, o ne ministrai“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 26, 2021
  • Aktualijos
Andrius-Bagdonas

Antradienį Seimas nusprendė po svarstymo pritarti Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis būtų atšaukta praėjusios Vyriausybės sveikatos apsaugos ministro nustatyta kompensuojamų vaistų tvarka, kuomet pacientams buvo siūlomi vaistai, atsižvelgiant į mažiausią metinę gydymo kainą. Pasak liberalo Andriaus Bagdono, iki šiol galiojusi tvarka pažeidė pacientų interesus ir nepagrįstai apribojo gydytojų sprendimą dėl vaistų paskyrimo.

„Paskiriant vaistus pacientams, reikia pasitikėti medikais, jų patirtimi ir kompetencija, o ne aklai vykdyti biurokratinius reikalavimus. Ankstesnė tvarka reikalavo skirti vaistus už mažiausią pasiūlytą kainą, kas nebūtinai atitiko paciento interesus. Kitaip tariant, buvo apribota galimybė rinktis alternatyvius vaistus – tai dar vienas praėjusios valdžios draudimas, kurį būtina atšaukti“, – sakė Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Pagal naujai siūlomą tvarką, jei pacientas atsisakytų įsigyti kompensuojamąjį vaistinį preparatą su mažiausia paciento priemoka, jam galėtų būti parduotas kitas recepte nurodyto bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos kompensuojamasis vaistinis preparatas, pacientui sumokant šio vaistinio preparato paciento priemoką. Pasak A. Bagdono, Liberalų sąjūdis nuo pat pradžios akcentavo, kad kompensuoti tik už mažiausią kainą siūlomus vaistus yra neteisėta.

„Net teismas pripažino iki šiol galiojusią tvarką, kaip prieštaraujančią teisės aktams, tad buvo būtina ją taisyti. Dabar pacientai galės pigiau gauti tuos vaistus, kurie labiausiai tinkami jų gydymui, o gydytojams nebus draudžiama skirti tinkamiausią gydymo preparatą. Vaistus turi skirti medikai, o ne ministrai“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Bagdonas.

Įstatymo projektu taip pat siūloma nustatyti, kad nuo šių metų liepos 1 d. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas būtų tvirtinamas ne keturis, kaip yra reglamentuota galiojančiame teisės akte, bet du kartus per metus.

Farmacijos įstatymo pataisų projektui po svarstymo pritarė 71, prieš balsavo 15, susilaikė 28 Seimo nariai.