fbpx

A. Bagdonas: „Turizmo politika nuo šiol telksis Seimo Turizmo pakomitetyje“

  • Liberalai.lt
  • liepos 10, 2024
  • Aktualijos
andrius bagdonas

 Trečiadienį Seimo Ekonomikos komitetas po savo skėčiu apsisprendė steigti Turizmo pakomitetį. Anot iniciatyvą pasiūliusio liberalo Andriaus Bagdono, į vieno sektoriaus politiką labiau susikoncentravusiems politikams toks formatas leis priimti ilgai laukiamus sprendimus turizmo proveržiui paskatinti.

„Ši Lietuvos ekonomikos šaka turi didelį neišnaudotą potencialą, tačiau stokoja strateginio svorio ir sutelktos lyderystės. Turizmo pakomitetis Seimo Ekonomikos komitete koordinuos veiksmus penkerių metų trukmės turizmo strategijai parengti. Lietuvoje turizmas turi tapti vienu iš ūkio prioritetų“, – teigia A. Bagdonas.

Jo pastebėjimu, nors Ekonomikos inovacijų ministerija, valstybinė ir sostinės turizmo agentūros stengiasi ir susilaukia dėmesio, Lietuvos turizmo sektoriaus apyvarta išlieka mažesnė negu iki pandemijos. „Todėl valstybė turėtų ieškoti būdų, kaip ne tik prikelti šią rinką, bet ir gerokai sustiprinti. Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo apyvarta galėtų sudaryti 5 mlrd. eurų, o mūsų šalis galėtų tapti pagrindine traukos erdve tarp Baltijos valstybių. Jeigu tikimės pasiekti šį tikslą, būtina sukurti veiksmingą strategiją – jos kūrimą ir kuruos parlamentinis pakomitetis“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys.

Rinkos ekspertų pastebėjimu, atvykstamojo turizmo verslą neigiamai paveikė 2020 m. pandemija ir karantinas bei 2022 m. Rusijos invazija į Ukrainą. Ikipandeminiais 2019 metais užsienio turistai šalyje išleido 1,3 milijardo eurų.